Справу газети «Експрес» передали до Рівненської прокуратури

25 Травня 2010
17503
25 Травня 2010
12:10

Справу газети «Експрес» передали до Рівненської прокуратури

17503
Справу газети «Експрес» передали  до Рівненської прокуратури

Генеральна прокуратура доручила прокуратурі Рівненської області здійснити нову перевірку всіх  матеріалів справи львівської газети «Експрес». Це рішення Генеральна прокуратура ухвалила на підставі заяви журналістів, повідомляє газета «Експрес» у листі, який надійшов на адресу ТК.

 

Генеральна прокуратура запропонувала журналістам після отримання відповідного запрошення з прокуратури Рівненської області  надати пояснення, відеозапис подій та ушкоджену відеокамеру.

 

Нагадаємо, що прокуратура Львівської області відмовила редакції газети «Експрес» у порушенні кримінальної справи за заявою про побиття журналістів газети та пошкодження редакційної камери, що сталося 12 квітня 2010 року. На засіданні парламентського комітету з питань свободи слова та інформації, на якому розглядалося це питання, представники прокуратури зазначали, що не знайшли порушень прав журналістів львівської газети «Експрес». Вони зауважили, що редакція «Експресу» не надала слідчим ні відеозапису подій, ні ушкоджену відеокамеру, тому провести експертизу було неможливо.

 

Львівська прокуратура звернулася до журналістів з відкритим листом, у якому звинувачує газету «Експрес» у заангажованості.

 

Як повідомляла ТК, 13 квітня журналісти львівської газети «Експрес» перекрили трасу Київ-Чоп. Вони вимагали порушити кримінальну справу,  створити тимчасову парламентську комісію щодо розслідування обставин перешкоджання журналістській роботі та звільнити кількох представників податкової міліції. Таким чином вони намагалися привернути увагу до дій представників податкової міліції щодо директора «Експресу» Андрія Вея, якого примусово забрали на допит до податкової міліції. Щоб з'ясувати, чому затримали їхнього керівника, головний редактор і журналісти прийшли до податкової міліції. Там зчинилася суперечка, під час якої журналістам завдали побоїв та пошкодили редакційну відеокамеру.

 

Комітет з питань свободи слова на екстреному засіданні 14 квітня вирішив рекомендувати Верховній Раді створити тимчасову слідчу комісію з розслідування фактів перешкоджання професійній журналістській діяльності.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
17503
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
re
5325 дн. тому
http://www.erepublik.com/ru/referrer/genthegreat
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду