Турчинов планує 2010 року впровадити по всій Україні цифрове мовлення
Уряд планує у 2010 році впровадити цифрове телерадіомовлення на всій території, пише Урядовий портал. Презентація проекту експериментального цифрового ефірного телерадіомовлення у дев'яти обласних центрах України відбулась 4 лютого 2010 року в студійному комплексі Кабінету Міністрів України. Відеоміст об'єднав усі області України. Дніпропетровськ, Львів, Чернігів, Вінниця, Запоріжжя, Сімферополь, Миколаїв, Тернопіль та Ужгород - обласні центри, куди відсьогодні прийшло цифрове телебачення - наочно продемонстрували готовність до переходу на «цифру».
«Принципова позиція уряду - громадяни повинні отримувати цифровий сигнал абсолютно безкоштовно», - заявив перший віце-прем'єр-міністр України Олександр Турчинов під час презентації цифрового телерадіомовлення. Він наголосив, що вже сьогодні у тестовому режимі громадяни дванадцяти областей можуть приймати безкоштовний цифровий сигнал.
За словами Олександра Турчинова, перехід до нового телевізійного стандарту - це перший крок до демонополізації ринку цифрового телебачення та до нової якості телепрограм.
«За допомогою звичайної антени та спеціального пристрою, ТВ-тюнера, громадяни зможуть дивитись до 70 каналів, безкоштовно», - поділився перший віце-прем'єр-міністр.
Також він зазначив, що розробкою дешевих ТВ-тюнерів займається українське науково-виробниче об'єднання «Меридіан».
Крім того, за словами Турчинова, уряд розглядає програму безкоштовного, чи за мінімальну ціну, встановлення ТВ-тюнерів для незахищених верств населення.
Як повідомляла ТК, Міжвідомча рада з координації здійснення заходів щодо впровадження цифрового телерадіомовлення під головуванням першого віце-прем'єра Олександра Турчинова вже підтримала пропозицію Державної адміністрації зв'язку про початок тестової експлуатації мережі цифрового телерадіомовлення в дев'яти містах (Дніпропетровськ, Львів, Чернігів, Вінниця, Запоріжжя, Сімферополь, Миколаїв, Тернопіль та Ужгород). Нагадаємо, дев'ять передавачів уже встановлені Концерном радіомовлення, радіозв'язку і телебачення разом з НВП «Квант-ефір» і ВАТ «Укртелеком».
Натомість у Національній раді з питань телебачення і радіомовлення до цього рішення поставилися критично, наголосивши, що законодавство не дає жодних підстав Концерну РРТ самочинно запускати передавачі. В.о. голови Нацради Андрій Мирошніченко також повідомив, що Нацрада отримала запит від Генеральної прокуратури України, яка розглядає матеріали щодо безліцензійної спроби запустити дев'ять цифрових передавачів і щодо ознак зловживання монопольним становищем Концерном РРТ.
«Детектор медіа»