2010-го НЕК «відстоюватиме довіру» в умовах критики з боку ЗМІ
НЕК, розглянувши підсумки роботи та стратегічні завдання на 2010 рік, констатувала, що в умовах формування інформаційного суспільства, серед ЗМІ спостерігається недостатньо високий рівень усвідомлення відповідальності перед суспільством. «Вони фактично не готові до саморегулювання, тому обмеження державою обігу певних видів продукції з метою захисту суспільної моралі на законодавчому рівні є вимушеним та необхідним кроком», - повідомляє сайт комісії.
2009 року в результаті співпраці представників Нацкомісії та Нацради з питань телебачення та радіомовлення у регіонах наведено лад у частині дотримання законодавчих вимог до часових рамок транслювання еротичних програм операторами кабельного телебачення, зазначається в інформації прес-служби НЕК.
Відповідно до вимог чинного законодавства України в галузі захисту суспільної моралі, НЕК у 2009 році систематично моніторила друковану продукцію, мережу інтернет, ефір провідних телеканалів та радіостанцій, видовищні заходи.
У березні 2009 року задля запровадження саморегулювання між державними органами і представниками мас-медіа було підписано «Хартію про партнерство заради інформаційних прав і свобод та захисту суспільної моралі». НЕК переконана, що після підписання хартії відчутно зменшилася кількість порушень суб'єктами інформації законодавства у сфері захисту суспільної моралі.
2010-го НЕК продовжуватиме стратегію регулювання своєї діяльності «на основі громадської думки та живого діалогу між державними інституціями і суб'єктами медіа-простору». Зокрема у першому кварталі 2010 року планується провести за участю віце-прем'єр-міністра України Івана Васюника спільну нараду з керівниками інтернет-видань, на якій обговорити питання захисту інформаційного простору від сумнівних матеріалів.
Експертами НЕК протягом 2009-го було досліджено 13558 фільмів та відео сюжетів, 256 одиниць друкованої продукції, 172 - рекламної продукції, 192 - продукції сексуального характеру та інших матеріалів, видано 353 експертні висновки.
Частину експертних досліджень було ініційовано НЕК за результатами здійснених моніторингів телеефіру, преси та інтернет-видань. Зокрема торік комісія досліджувала фільми «Хостел» та «Пила», які за результатами експертизи були визнані як такі, що порушували норми Закону «Про захист суспільної моралі», але при цьому мали дозволи Міністерства культури та туризму України. Комісія звернулася до Державної служби кінематографії про скасування державної реєстрації та визнання недійсними прокатних посвідчень на право розповсюдження та демонстрування цих фільмів.
«На сьогоднішній день перед Національною комісією стоїть основне завдання - відстоювати довіру у суспільстві, працюючи інколи в умовах критики з боку мас-медіа», - зазначає прес-служба.
«Детектор медіа»