Кабельники просять виключити комерційних мовників з «універсальної програмної послуги»
Провайдери вважають, що у законопроекті Едуарда Прутніка необхідно переглянути критерії визначення «універсальної програмної послуги». Вони пропонують включити до УПП лише загальнонаціональні програми державних, комунальних, громадських ТРО, парламентський телеканал і суспільне телебачення.
Група експертів асоціації «Укртелемережа», Західноукраїнської гільдії операторів кабельного телебачення та Спілки кабельного телебачення України просить народних депутатів Едуарда Прутніка, Ганну Герман, Володимира Ландіка й Олену Бондаренко врахувати зауваження до законопроекту Едуарда Прутніка № 5442 від 16.12.2009 «Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення України" (щодо створення умов для поширення сигналу вітчизняних телерадіоорганізацій на всій території України)». Зокрема кабельники не задоволені доповненням до ст. 39 закону «Про телебачення і радіомовлення», яке зобов'язує провайдерів, які можуть надавати послугу не менш, ніж 2/3 населення кожної з областей, безкоштовно забезпечувати всім абонентам доступ до загальнонаціональних каналів. Собівартість надання такої безкоштовної послуги становить 500 мільйонів гривень на рік за цінами 2009 року тільки для широкосмугових телекомунікаційних мереж.
«На сьогоднішній день близько 17 загальнонаціональних каналів є комерційними структурами, тому незрозуміло, чому автори проекту поклали витрати за надання доступу абонентів до сигналу комерційних мовників на провайдерів у зв'язку з "небажанням телеканалів, навіть за наявності частотного ресурсу, розбудовувати ефірні мережі у малонаселених пунктах у зв'язку з відсутністю комерційної привабливості" (цитата з пояснювальної записки)», - йдеться в заяві кабельників.
«Детектор медіа»