В Україні змінять етапність впровадження «цифри»: розпочнуть із загальнонаціональних мовників
За рішенням Ради національної безпеки й оборони в Україні створюватимуть нову модель впровадження цифрового мовлення. Про це повідомив в. о. голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Андрій Мирошніченко на третьому міжнародному форумі «Цифрове мовлення в Україні».
«Ця модель повинна включати першочергове переведення на "цифру" загальнонаціональних мовників з подальшим використанням вивільненого частотного ресурсу для розбудови всього комплексу мультиплексів», - уточнив пан Мирошніченко.
За словами генерального продюсера ЗАТ «Телеодин», голови цифрового комітету ІТК Валентина Коваля, зміни щодо поетапного плану запровадження «цифри» можуть бути внесені до державної програми впровадження цифрового мовлення.
«Вже зараз зрозуміло, що ніякі нові компанії (так звана французька модель) не зрушать процес з мертвої точки. Скоріш за все 10 чи 20 великих мовників мають першими опинитися в мультиплексах, після чого вимикають аналогові передавачі, чим змушують населення дивитися DTV. Після цього вивільняться частоти, на яких можна буде побудувати решту мультиплексів - перший і четвертий, а далі шостий, сьомий і восьмий», - пояснив пан Коваль.
Питання черговості переходу загальнонаціональних мовників на «цифру», їхнього розподілу між мультиплексами та розмежування функцій між мовниками, операторами і провайдерами враховані в рішенні РНБО, яке зараз знаходиться на підписі в Президента України, повідомив на цифровому форумі заступник секретаря РНБО Степан Гавриш.
Нагадаємо, що засідання РНБО, присвячене питанням суспільного і цифрового мовлення, відбулося 11 вересня.
Третій міжнародний форум «Цифрове мовлення в Україні» пройшов у Києві 25 вересня. Організатори - Незалежна асоціація телерадіомовників та Індустріальний телевізійний комітет за підтримки International Media Support, Ради Європи, USAID, Internews Network.
«Детектор медіа»