ВР завалила законопроект Андрія Шевченка про суспільне мовлення
Верховна Рада України 12 червня не підтримала нову редакцію проекту закону про внесення змін до Закону України «Про систему Суспільного телебачення і радіомовлення України», № 4198, ініційованого народним депутатом Андрієм Шевченком (Блок Юлії Тимошенко). За прийняття за основу проголосувало 202 депутати, за скерування на доопрацювання - 206.
Нагадаємо, що профільний комітет підтримав цей законопроект. Після представлення законопроекту виступили представники всіх парламентських фракцій. Загалом депутати були незгодні з двома моментами проекту. На їхню думку, запропонований мовник не є за суттю суспільним, оскільки майже повністю перебуватиме під контролем влади (до складу громадських рад має входити тільки 4 представники від громадськості, а решта від політичних сил), крім того, має фінансуватися також із державного бюджету. Також опонентам було незрозумілим, яким чином реформуватимуть Національні теле- та радіокомпанію України та обласні державні телерадіокомпанії, якщо на їхній основі створюватимуть суспільне телебачення і радіомовлення.
За словами Андрія Шевченка, йому прикро, що депутати не підтримали цей законопроект. «Це відкидає нас до наступної сесії. Засмутила атмосфера обговорення законопроекту. Аргументи, які ми почули, означають, що тема викликає інтерес, але є дуже сире розуміння суспільного мовлення. Про це ми говорили ще у 2005-му році. У політичному середовищі занадто мало розуміння, заради чого створюється суспільне мовлення, які завдання воно повинно виконувати і які є інструменти, щоб ці завдання виконувати добре», - сказав він. Народний депутат звернув увагу на те, що за законопроект не голосували комуністи, регіонали, дуже мало голосів віддали нашоукраїнці. На його думку, це свідчить про те, хто як ставиться до суспільного мовлення.
Андрій Шевченко зазначив, що він намагатиметься якнайшвидше доопрацювати і перереєструвати законопроект, і наполягатиме на тому, щоб він обов'язково був розглянутий на наступній сесії.
«Детектор медіа»