Комісія Київради скерувала ображеного «Свинським рейтингом» «Вечірнього Києва» чиновника до суду

30 Січня 2008
6008
30 Січня 2008
18:16

Комісія Київради скерувала ображеного «Свинським рейтингом» «Вечірнього Києва» чиновника до суду

6008
Комісія Київради скерувала ображеного «Свинським рейтингом» «Вечірнього Києва» чиновника до суду
На черговому засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань культури та інформаційної політики, яке відбулося 30 січня, депутати розглянули низку питань, серед яких – звернення голови Подільської райдержадміністрації у м. Києві Євгена Романенка. Він уже не вперше звертається до профільної комісії з проханням посприяти у спростуванні інформації у газеті «Вечірній Київ». Голова райдержадміністрації додав перелік матеріалів, у яких, як він вважає, було допущено порушення його прав («Мазепа потрапить до Книги рекордів Гіннеса» в параграфі «Подільський бомжатник»; «Десятка в цифрах» від 8 листопада 2007 р.; «Нас не догонять…» від 29 листопада 2007 р. та «Золоті голови» від 5 грудня 2007 р.). Члени комісії прийняли рішення, що панові Романенку потрібно звертатися до суду.
 
Виконуючий обов’язки головного редактора газети «Вечірній Київ» Роман Костриця також порекомендував панові Романенку звертатися до суду, якщо він із чимось не згоден. У коментарі «Телекритиці» Роман Костриця зазначив, що щойно редагував статтю про пана Романенка: «Глава подольской администрации замешан в продаже трех зданий на Андреевском спуске по рекордной для мирового рынка недвижимости цене. Три здания в центре Киева, в которых, кстати, располагается 18 художественных мастерских, были проданы за 510 гривен».
 
«Что касается его обращений в профильную комиссию, – додав Роман Костриця, – то предыстория такова: в газете “Вечерний Киев” регулярно публикуется “Свинский рейтинг”, в который номинируются те главы районов, которые хуже всех реагируют на обращения граждан. Следует сказать, что главы трех районов (Святошинского – Владимир Мазепа, Подольского – Евгений Романенко и Днепровского – Александр Сотников) являются постоянными победителями этого свинского рейтинга. В качестве приза этим “выдающимся” управленцам мы публикуем их фотографии, помещенные под хвостом у свиньи. Это минимум, что мы можем сделать. Куда больше сделал, например, Леонид Черновецкий, который выступил с инициативой их уволить, и Виктор Ющенко, который отстранил Мазепу и Романенко от выполнения обязанностей, а Сотникова так и вообще уволил».
 
Крім того, Роман Костриця зауважив: «С самого начала публикации “Свинского рейтинга” Евгений Романенко проявлял к нему большой интерес. В чем, правда, нет ничего удивительного: именно он обострял конкуренцию в борьбе за призовые места под свинским хвостиком. Мы даже получили несколько писем от господина Романенко, в которых он сначала просил, а потом и требовал его в рейтинг не включать, на том, дескать, основании, что он об этом не просил. Примечательно, что на неоднократные запросы “Вечерки” относительно своей деятельности, господин Романенко не отвечал. Мы на страницах газеты несколько раз ему сообщали – что необходимо сделать для того, чтобы перестать номинироваться. Рецепт один: перестать “тырить” коммунальную собственность, в частности помещения художественных галерей, и заняться проблемами жителей района. Он соответствующих выводов не сделал».
 
Окремо Роман Костриця зазначив, що жоден із переможців «свинячого рейтингу» не подавав на газету до суду.
 
Члени комісії не змогли задовольнити звернення депутата Київради Олександра Чернікова на адресу постійної комісії з питань культури, інформаційної політики, який просив надати йому витяг із протоколу засідання комісії щодо обговорення проекту рішення Київради «Про внесення змін до рішення Київради від 14.06.2007 № 791/1452» (щодо «Київського медіахолдингу»), у зв’язку з тим, що на комісію матеріали із зазначеного питання не надходили. Тобто комісія це питання не розглядала.
 
Світлана Остапа, «Детектор медіа»
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
6008
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду