Сьогодні у Львові відкрився 12 Форум видавців
Сьогодні у Львові відкрився 12 міжнародний Форум книговидавців, що об’єднав більш ніж півтисячі учасників: видавництва, торгівельні структури, бібліотеки та інші організації. Перед початком Форуму планувалася присутність на ньому більш ніж 40 авторів з Росії, України та Польщі.
Офіційними організаторами Форуму виступає ГО “Форум видавців”, “Львівська газета”, офіційним спонсором – Селянський комерційний банк “Дністер”.
Сьогодні на форумі проводиться 42 заходи. Це презентації, круглі столи, прес-конференції та інші.За інформацією організаторів на 9-ту годину було зареєстровано більш ніж 600 чоловік.
"Проблеми українського книжкового ринку і стратегія державної політики" - назва круглого столу, який проводився у рамках форуму книговидавців у Львові. Головною ідеєю круглого столу було створення документу для подання до Верховної Ради України.
Дискусія була жвавою. Були і заклики на барикади, і реальні пропозиції.
Наприклад, брати Капракови (Гадюкіни) презентували свій законопроект, який був озвучений на парламентських слуханнях. За їхньою інформацією картина українського книжкового ринку виглядає не вельми привабливо. 90% ринку складає імпорт, аце має своїми наслідками загрозу економічній незалежності, інформаційну залежність, відсутність вітчизняного замовника в поліграфії та безробіття інтелігенції.
Також були представлені механізми захисту ринку, а саме Заходи Кабміну України "Про застосування спеціальних заходів щодо імпорту в Україну". Це, зокрема:
- нетарифне регулювання імпорту (квоти).
- тарифне регулювання ринку (однакові ціни на книжкових прилавках).
- захист конкуренції на внутрішньому ринку (перенесення в Україну повноцінного видавничого процесу, а не тільки друкарського тиражування).
Висновком з круглого столу стали декілька тез:
1. Потрібно організувати зустріч, куди запросити видавців, письменників, урядовців, депутатів, читачів, соціологів та психологів, і визначити головні проблеми та шляхи їх вирішення.
2. Необхідно звернутися до уряду з питанням про створення робочої групи по дослідженню ринку та потребам читача.
3. Потрібно подати до Верховної Ради України законопроект про внесення змін до законодавства про видавничу справу.
4. І найголовніше - ПРАЦЮВАТИ!!!
5. Не менш важливе. Працювати системно, аби не виникало локалізації тільки у певній сфері цього питання.
Надалі будемо інформувати.
Радослава Чекмишева, для "Детектор медіа", зі Львова
Читайте також:
15 вересня - урочисте відкриття 12 Форуму видавців
З 15 по 18 вересня у Львові відбудеться Форум видавців
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ