“Такі Справи” звернулися до іноземних дипломатичних представництв
Юрисконсульт видавничого і поліграфічного центру “Такі справи” Іван Лозовий звернувся з листом до посольств і консульств іноземних держав в Україні зі сподіванням, що їхня стурбованість якимось чином позитивно вплине на новий український уряд у розв’язанні ситуації навколо “Таких справ”, що виникла 2002 року. У листі нагадується, що три роки тому під час парламентських виборів видавництво надрукувало книжку “Невиконане замовлення” про тодішнього опозиційного політика Юлію Тимошенко. У відповідь уряд Леоніда Кучми здійснив “наїзд” на підприємство – проти генерального директора “Таких справ” Олександра Данилова було безпідставно порушено кримінальну справу і він виїхав до Литви, де отримав статус політичного біженця. Ще в 2002 році до Міжнародного центру вирішення інвестиційних спорів було подано позов до держави Україна з метою захисту порушених прав.
Після приходу нової влади Олександр Данилов повернувся в Україну, а справу проти нього було закрито за відсутністю складу злочину. Підприємство запропонувало новому урядові вирішити міжнародний арбітражний спір мирно. Але деякі державні високопосадовці, включаючи заступника Генерального прокурора України Віктора Швеця, попередили Олександра Данилова, що у випадку невідкликання позову справу буде відновлено. Днями її дійсно відновили.
Автор листа зазначає, що на початку наступного року Міжнародний центр вирішення інвестиційних спорів ухвалить рішення, в якому буде висвітлено брутальну практику “наїзду” на підприємців з боку уряду. Він вважає, що, зважаючи на авторитет цієї інстанції, яка діє під егідою Світового банку, це зашкодить спробам уряду залучити іноземні інвестиції і висловлює сподівання, що стурбованість отримувачів листа може бути переконливим для уряду України.
Листа не направлено лише до посольства Литви, оскільки розгляд у міжнародній арбітражі справи із захисту литовських інвестицій не передбачає звернень до дипломатів країни, з якої ці інвестиції надійшли.
Міжнародний центр вирішення інвестиційних спорів - ІКСІД (“International Centre for Settlement of Investment Disputes”) – був створений 1966 року за ініціативою Світового банку. Центр був створений на основі Конвенції з вирішення інвестиційних спорів між державами та підданими інших держав, яка набрала чинності 14 лютого 1966 р.
На сьогоднішній день Конвенцію підписали 153 держави світу. У 136 державах-підписантах Конвенції вона набрала чинності після відповідної ратифікації. Україна підписала Конвенцію 3 квітня 1998 року. Чинності в нашій країні вона набрала 7 липня 2000 року.
Згідно з Конвенцією, держави-підписанти зобов'язані відповідати на скарги інвесторів нерезидентів перед міжнародним арбітражним трибуналом, який формується згідно з правилами ІКСІД. Рішення трибуналу є остаточним і не підлягає оскарженню
За інформацією прес-служби видавництва
Читайте також:
Генеральний директор “Таких Справ” відбув семигодинний допит
Генеральный директор издательского дома "Такі справи" А.Данилов обвиняет Генпрокуратуру в шантаже
На допит викликали гендиректора видавничого дому "Такі справи"
Податкова міліція скасувала допит гендиректора “ТАКИХ СПРАВ”
Олександр Данилов: тиск на "Такі справи" продовжується
Закрито справу проти гендиректора АПЦ "Такі справи" Олександра Данилова
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ