Перезавантаження держкомунікацій, пропаганда про перемогу Трампа та вікно можливостей для українських медіа

Перезавантаження держкомунікацій, пропаганда про перемогу Трампа та вікно можливостей для українських медіа

9 Листопада 2024
567
9 Листопада 2024
09:00

Перезавантаження держкомунікацій, пропаганда про перемогу Трампа та вікно можливостей для українських медіа

567
«ДМ» проаналізував і розібрав теми, які обговорюють наприкінці тижня.
Перезавантаження держкомунікацій, пропаганда про перемогу Трампа та вікно можливостей для українських медіа
Перезавантаження держкомунікацій, пропаганда про перемогу Трампа та вікно можливостей для українських медіа

Субота, 9 листопада 2024 року

Новини і дайджест матеріалів «Детектора медіа».

 

Привіт. На зв’язку Марина Леончук, комунікаційна менеджерка «ДМ».

Пропозиції експертів з інформаційної безпеки до внутрішнього Плану перемоги

5 листопада відбулася закрита зустріч радника Президента України з питань комунікацій Дмитра Литвина з представниками організацій, що займаються протидією дезінформації та інформаційною безпекою, яку ініціювала громадська організація «Детектор медіа». Зустріч в Укрінформі модерував Вадим Міський, програмний директор ГО «ДМ». Радник президента розпочав з того, що «держава не має бути єдиним суб’єктом на інформаційній арені», підкреслив важливість залучення громадянського суспільства та вислухав пропозиції учасників. За підсумками обговорення експерти підготували документ, що був переданий Дмитру Литвину. В документі висвітлені основні проблеми та пропозиції до Внутрішнього плану дій для зміцнення інформаційної стійкості України. Детальніше про саме обговорення читайте в матеріалі «Державна комунікація вимагає перезавантаження».

А ось тут —  рекомендації, напрацьовані експертною спільнотою за підсумками зустрічі з Дмитром Литвином.

Важкі часи дають українським медіа шанс стати кращими

Отар Довженко у своїй колонці пропонує аналіз стану українських медіа і доходить дещо неочікуваних висновків. Завдяки низці факторів: донорській підтримці, яка змушує медіа ставати більш прозорими і якіснішими, відсутності політичного процесу, що зменшує кількість джинси, змінам у медійному законодавстві і ще більшому розриву між власне медіа та інформаційним продуктом, який виробляють аноніми та блогери, — медіаландшафт суттєво змінився. І, пори  втрати і складні умови роботи під час війни, Довженко бачить у цих факторах передумови для подальшого якісного розвитку українських медіа: «Збіг цих обставин створив у медійному середовищі несподівано сприятливі умови для якісного розвитку і вдосконалення. Медіа, які раніше йшли на компроміси з власним сумлінням, мають шанс почати з чистого аркуша; медіа, які роками дотримуються стандартів — посилити свій вплив на суспільство і довіру аудиторії», — пише медіаексперт. Читайте  його аналіз у цьому тексті.

Пропагандисти і перемога Дональда Трампа на виборах у США

У російських пропагандистських телеграм-каналах майже не відчули радості від результатів американських виборів. Нагадаю, 5 листопада у США відбулися вибори президента. Головними претендентами на цю посаду були кандидатка від Демократичної партії, чинна віцепрезидентка США Камала Гарріс та експрезидент США, кандидат від Республіканської партії Дональд Трамп, який і переміг, удруге очоливши Сполучені Штати. Під час голосування у США й до оголошення результатів виборів пропагандисти у проросійських телеграм-каналах відкинули спроби поводитися безсторонньо та поступово додавати антиреклами Камалі Гарріс. І почали обговорювати Дональда Трампа як ще одне зло для Росії. Центр досліджень «Детектора медіа» проаналізував тези пропагандистів щодо перемоги Трампа — читайте про них у тексті «Напружилися, укронацисти?».

Ось іще трішки реакцій на вибори у США та перемогу Дональда Трампа, який пообіцяв світові «закінчити війну за добу». Тут текст «Як українські медійники обговорюють перемогу Трампа». А тут — як на результати виборів реагують американські знаменитості  А ще — матеріал журналіста «Детектора медіа» Юрія Луканова, який під час виборів перебував у США  —  «Вибори на тлі Гелловіну: як голосували американці з погляду українця в США». Репортаж із Нью-Йорка, Філадельфії, передмістя Вашингтона й штату Вірджинія.

Не забули ми і про те,   як українські канали висвітлювали вибори у США. Мої колеги Юлія Лавришин, Ольга Чорна й Ірина Семенюта всю ніч не спали і  дивилися виборчі марафони на інформаційних каналах: на Суспільному, спецефір «Ми — України» в рамках телемарафону «Єдині новини», на «Еспресо», Прямому, 5-му та 24-му каналах.   Деякі з них почали свої марафони за два-три дні й навіть за тиждень, як це зробив «Еспресо», деякі стартували саме в день виборів.  Яких гостей запрошували до студій, звідки відбувалися ввімкнення, які теми порушували ведучі та які тези лунали в ефірі — читайте в нашому огляді.

Тут залишу і посилання на моніторинг телеканалів, який робить медіатренер та автор основної методології моніторингових досліджень «Детектора медіа» Ігор Куляс.

Інтерв’ю

Світлана Остапа поспілкувалася з редактором японськомовної версії «Укрінформу» — про життя в Україні, чому воно цікавіше, ніж у Японії, різницю між українськими та японськими журналістами, скандал із цензурою в агенції. Такаші Хірано живе в Україні з 2008 року, викладав японську у Львівському національному університеті, у 2014–2018 роках працював у Посольстві Японії в Україні на посаді аташе політичного відділу. З 2018 року — редактор японськомовної версії «Укрінформу»:  «Найбільше мене вражає прагнення українців до незалежності».

«Тоталітарна система хоче викрасти тебе в себе самого»

Наприкінці жовтня Мохаммад Расулоф, кінорежисер з Ірану, володар головних призів Берлінале та Канн, приїхав до Києва, щоб очолити Міжнародне журі 53-ї «Молодості». А перед завершенням фестивалю режисер відповів на питання дописувача «Детектора медіа». Дмитро Десятерик розпитав у Мохаммада про ув’язнення, феномен іранського кіно та приреченість Ісламської республіки.

І насамкінець історія про те, як Антоніна разом з Тетяною Даниленко будувала конспірологічні теорії, чому від журналістки прямо з інтерв’ю втекла Мар'яна Безугла. Наша Катерина Городнича пише, що треба спитати в астрологів, що там із зірками на небі, бо за один день сталася не одна, а одразу дві втечі від журналістів. Про це Антоніна писала тут.

 

Наразі це все.

Дякую, що дочитали цього листа до кінця.

 

Більше текстів наших авторів у різних форматах ви можете читати у фейсбуці, інстаграмітелеграмі,  вотсапі, вайбері, іксі (твітері) та на сайті «Детектор медіа». Не залишаю вас на вихідні й без посилання на новий випуск «Ньюспалму». Увесь зворотний зв'язок також пишіть сюди — мені на пошту. А ще всією командою ми будемо вдячні, якщо порекомендуєте підписатися на цю розсилку вашим колегам та друзям.

До зустрічі. Переможемо!

Ваша комунікаційна менеджерка «ДМ» Марина Леончук.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
567
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду