Луканово посміхаючись. Краще б журналісти зайнялися окозамилюванням

18 Липня 2007
0
3337
18 Липня 2007
11:35

Луканово посміхаючись. Краще б журналісти зайнялися окозамилюванням

0
3337
Якщо це називається об`єктивністю у висвітленні подій в країні, то я би закликав журналістів до окозамилювання.
Луканово посміхаючись. Краще б журналісти зайнялися окозамилюванням

Я прокинувся вранці, згадав вчорашні телевізійні новини і зразу почав радіти життю. Мені не вірилося, але я не впав з ліжка й не поламав собі руки-ноги¸ у мене в будинку не сталося пожежі, мене не пограбували і навіть ніхто не розбудив уночі криками про допомогу. А та диня, яку я вчора купив і скуштував, виявилася не отруйною і ніяк не вплинула на моє самопочуття – навіть банального розладу шлунку не сталося. Я радів, що я в Криму, що тут дівчатка ходять у коротеньких шортах, а то й узагалі в купальниках і сідничками звабливо крутять – їх, слава Богу, не дістала фосфорна хмара зі Львівщини. Отож, таки є причини тішитися.

 

Ви запитаєте, а чому б не радіти життю і не купатися в Криму, не загоряти і не вдаватися до інших курортних приємностей? А я вам скажу: в Криму ще можна повіситися, або застрелитися, або ковтнути смертельної отрути. Це кому що до вподоби. Себто вкоротити собі віку. Але це можна зробити не лише в Криму, а й по всій Україні. Адже новини «Інтера», «1+1» і 5-го каналу, які я подивився вчора, транслюють на всю країну. І їх перегляд аж ніяк не стимулює оптимістичний спосіб мислення.

 

Ні, таки щастя, що я не прокинувся цієї ночі у холодному поту, бо мені міг наснитися… Ну чому неодмінно фосфор із перекинутих вагонів? Я й без фосфору «приємностей» на телеекрані бачив достатньо. Мені міг наснитися вбивця з Лук`янівського слідчого ізолятора в Києві, або страшний банківський грабіжник із обрізом у руках, або хмельничанин, якому відімкнули центральне водопостачання і тепер він помирає від спраги. Коротше, все те, що я бачив у вчорашніх новинах.

 

У рекламі після новин на якомусь із перелічених каналів я почув таке гасло: «Кожна людина потребує спокою і тепла». Не відкрию для вас секрету, коли скажу, що мені хотілося б дізнатися з телевізора про щось світле і гарне. Бо ж дійсно: на біса мені споглядати фосфорну катастрофу? Але, чорт забирай, від неї нікуди не дінешся, навіть в Криму не сховаєшся. Про неї навіть біля моря на пляжі балакають, адже вона може позначитися на здоров`ї багатьох людей, може забруднити чималу територію і має не лише загальнонаціональне значення, а ще й здатна зачепити інші країни.

 

Ймовірно, мав рацію канал «1+1», коли майже весь свій вечірній півгодинний випуск новин присвятив подіям на Львівщині. Журналісти цілком кваліфіковано з різних боків розглянули цю подію. Ясно, що вона аж ніяк не підвищила настрій. У плюсівців лишилося ще трішечки часу для одного матеріалу. І вони розповіли іще веселішу історію – до фосфорних негараздів додали репортаж про вбивство у столичному слідчому ізоляторі. На інших каналах я зловив ще більше кайфу. Мені розказали про пограбування банку в Києві, виявлення небезпечної для здоров`я ртуті на Вінниччині, аварію водогону у Хмельницькому. А «Інтер» навіть згадав подію кількаденної давності, коли на Рівненщині на весіллі масово отруїлися люди. Навіть за кордоном, якщо не брати до уваги конфлікт між Росією і Великою Британією, то або вбивали депутата у Туреччині, або гинули люди в Судані. Винятком став хіба що репортаж інтерівського кореспондента Максима Драбка зі Штатів, де він розповів про річницю стикування космічних радянського й американського кораблів «Союз» і «Аполон».

 

Якби я не виходив на вулицю і стежив за життям лише з телевізійного екрану, то вірив би в те, що навколо тільки те й роблять, що вбивають, грабують, потрапляють в епіцентр всіляких природних і техногенних катастроф, а вилікуватися від численних травм не можуть, бо ліки якісь не такі, як треба. Я був би переконаний, що в нашій країні не відбувається нічого хорошого.

 

Якщо це називається об`єктивністю у висвітленні подій в країні, то я би закликав журналістів до окозамилювання.

 

Але, слава Богу, я визираю у вікно і бачу там синє Чорне море і розкішну природу. Я усвідомлюю, що бачу життя не лише з телевізійного екрану. І воно не таке, як там змальовується. І таке щастя охоплює мене, що мені хочеться заспівати. Але через брак голосу я піду іншим шляхом – збігаю покупаюся. І навіть, уявіть собі, втопитися не боюся.

 

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
для «Детектор медіа»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
3337
Теги:
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду