Андрій Куликов виступив альтер его Тараса Шевченка
Ведучий «Громадського радіо», програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV, журналіст Андрій Куликов знявся у документальній стрічці «Кобзар» режисера Тараса Ткаченка.
Прем`єра стрічки відбудеться сьогодні, 9 березня, о 16:00 у Мистецькому арсеналі, де проходять урочистості з нагоди 200-річчя Тараса Шевченка, розповів режисер.
За концепцією, неігрову повнометражну картину присвячено біографії книги «Кобзар». «За неї ми і шануємо Шевченка. На жаль, не за його художні твори, не за те, що він був художником-графіком розкішним, а за книжкою, - розповідає Тарас Ткаченкою. - Через три прижиттєві видання "Кобзаря" і показано життя поета у трьох важливих етапах. Перший - це його викуп з кріпацтва, становлення як художника. Друге - перший арешт за Кирило-Мефодіївське братство. І це нездійснена мрія про другого "Кобзаря", якого не було - його не видали, не встигли. І третє - це вже останній приїзд на Україну, мрія оселитися тут, мрія облаштувати побут, що йому теж не дали зробити, бо заарештували й депортували з України».
Ведучий-оповідач у цьому фільмі - Андрій Куликов. «Він поєднував часи, про які йдеться в фільмі, та взаємодіяв із персонажами з минулого, а іноді виступав як альтер-его Шевченка», - розповідає режисер.
Із трейлером стрічки можна ознайомитися тут.
Щодо постаті Тараса Шевченка, то автор фільму на ній зосереджувавя мало. «Хотілося зробити історію оригінальну, тому ми, власне, й не концентрувалися на постаті Шевченка. Натомість говоримо про книгу, події й тонкощі, пов`язані з "Кобзарем", - каже режисер. - До половини фільму займають реконструкції, завдяки яким ми відтворили спогади сучасників Тараса Шевченка, а також інтерв`ю з нашими сучасниками, які говорять про Кобзар. Зокрема, це працівниками музею Шевченка, музею Кобзаря в Черкасах, співробітники Інституту літератури».
Виробник - компанія Production#1.
Автором проекту мав бути Юрій Макаров, але співпраця з ним не склалася внаслідок виробничих труднощів, на яких позначилася політична ситуація в Україні. «Через це і в пана Юрія було чимало роботи», - каже Тарас Ткаченко. Автором сценарію виступив сам режисер. Продюсери стрічки - Лариса Гутаревич та Ольга Гібелинда.
«Кобзар», що є переможцем конкурсу неігрових фільмів, присвячених життю і творчості Тараса Шевченка, який проводився Держкіно у вересні 2013 року, знімався на державні кошти. Бюджет стрічки, за словами режисера, становить 1млн 200 грн. Ці кошти творча група фільму отримала у грудні 2013 року.
Подальші покази «Кобзаря» ще залишаються творчими планами, розповів пан Ткаченко.
Тара́сТкаче́нко - режисер і сценарист документального кіно й телефільмів.
Закінчив Київський національний університет ім. Шевченка (українська філологія) та КДІТМ ім. Карпенка-Карого (факультет кінематографії та телебачення, відділення режисури художнього фільму).
Спільно з однокурсником Тарасом Томенком працював над фільмами «Пересохла земля» (2001-2004) та «Ліза» (2006).
2004 - працював над 3-серійним документальним телевізійним фільмом «Іван Миколайчук. Книга життя».
Викладає на факультеті кінематографії та телебачення в Київському національному університеті театру, кіно і телебачення імені Карпенка-Карого у майстерні Бориса Савченка.
«Детектор медіа»
На фото - кадр із фільму «Кобзар»