Міжнародні медіа-організації засудили «антипротестне» законодавство в Україні

19 Січня 2014
0
10266
19 Січня 2014
10:10

Міжнародні медіа-організації засудили «антипротестне» законодавство в Україні

0
10266
Міжнародні медіа-організації засудили «антипротестне» законодавство в Україні

Віденський Міжнародний інститут преси (IPI) та його філія - Медіа-організація Південно-Східної Європи (SEEMO) засудили ухвалення законодавцями в Україні широкого антипротестного пакету, що відновлює кримінальне переслідування за наклеп та суворо обмежує свободу слова і і зібрань, повідомляє сайт IPI.

Прийнятий поспіхом і без обговорення  підняттям рук законодавців під час сутичок у сесійній залі парламенту, цей пакет спрямований на припинення акцій протесту, що упродовж майже двох місяців охоплюють Київ у відповідь на відмову президента Віктора Януковича підписати угоду про асоціацію з Європейським Союзом, наголошують представники медіа-організацій. 


Законодавство, говориться у заяві,  викликало широку критику спостерігачів за свободою преси і слова - європейських офіційних осіб і Держдепартаменту США IPI та SEEMO посилаються, зокрема, на заяви представника ЄС в Україні Яна Томбінського та міністра закордонних справ Швеції Карла Більдта.

Пан Томбінський нагадав: «Норми слід ухвалювати через  належні процедури. Інакше довіра до демократичних інститутів і до правової системи опиняється під загрозою». 

 

Нагадаємо, обидва представники з питань свободи медіа Дунья Міятович і президент Європарламенру Мартін Шульц закликали Януковича накласти вето на законопроекти.

Старший радник IPI зі свободи преси Стівен Елліс додав до цих коментарів: «Ухвалені заходи серйозно підривають демократію в Україні. Ми закликаємо уряди усього світу поставити до відома керівництво України, що ці кроки неприйнятні. Ми закликаємо також українських законодавців скасувати ухвалені  закони».

Business News Europe на основі списку, складеного з твітів незалежним журналістом Максимом Такером (Maxim Tucker) інформує, що «диктаторський пакет» передбачає серед інших заходів:

- відновлення кримінального переслідування за наклеп і послаблення критеріїв, за яким він визначається;


- дозвіл уряду таврувати неурядові організації, які отримують фінансування з-за кордону як «іноземних агентів» і закривати їх;

- наклеювання за будь-яке втручання чи перешкоджання діям державної влади  ярлика «екстремізму» та запровадження  кримінальної відповідальності за публікацію будь-якої "екстремістської" інформації;

- Встановлення кримінальної відповідальності за публікацію певної інформації про державних службовців і силовиків, зокрема, підозрюваних у скоєнні порушень прав людини стосовно демонстрантів. Цей захід розширює також амністію силовиків, раніше звинувачених у таких порушеннях;

- Запровадження кримінальної відповідальності за носіння під час акцій протесту шоломів і вимога до тих, хто прагне використовувати у зв'язку з протестами реквізити, сцену або радіомовлення, звертатися за попереднім дозволом до влади;

- Вимогу до інтернет- провайдерів в Україні реєструвати нові ліцензії;

- Заборону пересуватися автоколонами за участю більше п'яти транспортних засобів та блокувати доступ до резиденцій;

- Вимогу до користувачів SIM-картками ідентифікувати себе і укладати контракти з телекомунікаційними провайдерами, що дає змогу посилити спостереження за користувачами мобільного зв'язку.

 

«Детектор медіа»

 




LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
10266
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду