Завершено роботу над сценарієм фільму Ахтема Сеітаблаєва про захисників Донецького аеропорту

Завершено роботу над сценарієм фільму Ахтема Сеітаблаєва про захисників Донецького аеропорту

11 Жовтня 2015
6611
11 Жовтня 2015
12:57

Завершено роботу над сценарієм фільму Ахтема Сеітаблаєва про захисників Донецького аеропорту

6611
Завершено роботу над сценарієм фільму Ахтема Сеітаблаєва про захисників Донецького аеропорту
Завершено роботу над сценарієм фільму Ахтема Сеітаблаєва про захисників Донецького аеропорту

Драматург Наталка Ворожбит виступила автором сценарію повнометражного художнього фільму про «кіборгів», який зніматиме режисер Ахтем Сеітаблаєв. Про це кінорежисер повідомив у коментарі «Детектор медіа». Наразі робота над сценарієм завершена.

 

«Ми розглядаємо кілька варіантів: це буде повнометражний фільм для прокату і 4-серійна версія для телебачення або два повнометражних фільмі і відповідно дві 2-серійки», - розповів автор.

 

Ідея фільму у Ахтема Сеітаблаєва народилася під час роботи ведучим на телепроекті «Хоробрі серця». «Коли героями нашої програми були добровольці: розробник андронного коллайдера, кандидат історичних наук,театральний режисер, з яким ми вчилися в одному виші. Я зрозумів, що про цих хлопців просто необхідно зняти фільм. Країна має знати тих, хто кинувши все пішов її захищати», - каже режисер, який сам також їздив у зону АТО.

 

Саме на сході України і відбулася знакова для цього фільму зустріч, про яку розповів ТК Ахтем Сеітаблаєв:

 

«Одного разу в машині зі мною опинилися троє захисників Донецького аеропорту. Це були чоловіки різного віку: 24, 44 і 54 років і між наймолодшим і середнім відбулася така розмова:

24-річний спитав у 44-річного: «Що я тут роблю? От, скажи мені, що я тут роблю?».

44-річний йому відповів: «Батьківщину захищаєш».

24 річний йому сказав: «Я це розумію, але що я, молода людина з вищою освітою, тут зараз роблю у військовій формі зі зброєю? Чому я тут опинився?».

44-річний не збагнув сенсу запитання, тому відповідь на нього дав сам 24-річний: «А я тут тому, що ваше покоління 10 років тому нічого не зробило аби не втратити цю країну».

І тоді найстарший 54-річний, який до того увесь час мовчав, сказав: " А хлопче, маєш рацію: ні я тоді нічого не зробили "».

 

Цей діалог був записаний кінорежисером і увійде і до фільму. «Я хочу показати в цій стрічці те, якими захисники аеропоррту потрапили на фронт і як ця війна їх змінила, через які внутрішні жорна їм довелося пройти», - підсумовує Ахтем Сеітаблаєв.

 

Наразі триває пошук фінансової складової стрічки і партнерів. Проект вже підтримав один з операторів мобільного зв'язку , тривають переговори і щодо участі у проекті «одного з телеканалів».

 

Загальний бюджет фільму становить 10 мільйонів гривень. Значно зекономити на кошторисі дозволила допомога Міністерства оборони, яке погодилося надати для фільму техніку, зокрема, БТР.

 

Пан Сеітаблаєв вірить, що цей фільм може стати успішним у прокаті і не тільки повернути вкладені кошти, а й принести прибутки. Для цього,говорить кінорежисер, потрібна активна промо-компанія на телеканалі мінімум за місяць до виходу стрічки на великі екрани, а також потужний дистрибутор, який також підійде відповідально до просування стрічки і її підтримки. З одним із головних гравців в Україні на цьому ринку режисер вже веде переговори. 

 

Як писала «Детектор медіа», про свій задум зняти фільм про «кіборгів» Ахтем Сеітаблаєв повідомив у січні 2015 року.

 

Олеся Анастасьєва для «Детектор медіа»

Фото - Волинські новини

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
6611
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду