На кого працюєте, Нацрадіо?

На кого працюєте, Нацрадіо?

22 Квітня 2015
2266
22 Квітня 2015
09:00

На кого працюєте, Нацрадіо?

2266
Минула п'ятниця. Випуск новин на Першому каналі Національного радіо. Повідомлення: «Олеся Бузину вбили українські радикали» - й посилання на «відомого політолога Володимира Фесенка». Що то за радикали? А от просто «радикали», й усе
На кого працюєте, Нацрадіо?
На кого працюєте, Нацрадіо?
Гадайте, що хочете: от кого особисто ви вважаєте за радикалів - ті й убили. Вважаєте, що радикали - це «Правий сектор»? Згодиться. Вважаєте, що «Свобода»? То й уважайте надалі. «Блок Петра Порошенка», «Народний фронт»? «Самопоміч» укупі з «Опозиційним блоком»? Можете вважати й так.

 

Бо назви радикальної сили, звинувачуваної в убивстві, в повідомленні не пролунало. Чим аудиторії й було надано широчезний простір для фантазії та домислювання. Це, мабуть, тепер журналістські стандарти такі - революційні й реформовані.

 

Не пролунало й іще однієї дріб'язкової детальки - а саме того, що сам Фесенко вбачає за цією невідомою політичною силою російське ФСБ.

 

Так, на момент виходу повідомлення в ефір ще не було результатів експертизи про те, що автори послання Фесенкові не володіють українською мовою. (Як і, до речі, автори чималої кількості буцімто україномовних «радикально-патріотичних» коментарів в інтерент-ЗМІ.) Не було й інформації від СБУ, що, попри відстежування радикальних рухів, про існування чогось під назвою «УПА» немає жодних даних.

 

Але були враження й міркування самого Фесенка. Оприлюднив він їх водночас із повідомленням про послання від «УПА», що надійшло йому. В одному й тому самому меседжі повідомив: дані про буцімто вчинені «УПА» вбивства й думки самого Фесенка щодо цих даних становили дві нероздільні частини однієї й тієї самої інформації.

 

Нацрадіо цю інформацію розділила, тим самим спотворивши й змінивши зміст. І як спотворивши? Дуже легко уявити: саме в такому вигляді могли подати цю інформацію російські ЗМІ - хай, мовляв, сама російська аудиторія підставляє на місце неназваних «радикалів» усі українські сили, які вона знає. Легко уявити, що таке повідомлення, яке видало в ефір Нацрадіо, міг випустити у світ який-небудь «Голос Новоросії».

 

А взагалі, давно відомо й ані для кого не секрет: і сьогодні наші ЗМІ видають на-гора чимало інформації, "запозиченої" з російських новинних стрічок. Разом із розставленими в них акцентами та прихованими емоційними забарвленнями. То, може, Нацрадіо пішло ще далі й навіть повідомлення про події в Україні копіпейстить із російських джерел?

 

Читайте також відповідь НРКУ на репліку Бариса Бахтєєва

 

 

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
, для блогу на «Детектор медіа»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2266
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду