Інтернет-ЗМІ Буковини протестують проти «антиконституційних законів»

19 Січня 2014
11437
19 Січня 2014
12:09

Інтернет-ЗМІ Буковини протестують проти «антиконституційних законів»

11437
Інтернет-ЗМІ Буковини протестують проти «антиконституційних законів»

Ряд інформаційних сайтів Буковини розмістили на своїх ресурсах спільний банер-плашку «Аниконституційні закони не визнаємо! Диктатурі - ні!», повідомляє прес-служба Незалежної медіа-профспілки України.

Такий Банер з'явився на сайтах «Молодий буковинець», «БукІнфо», «Час», «CitizenJournal».

 

Також, які деться у повідомленні,  у Чернівцях після прийняття Верховною Радою законів 16 січня, у Чернівцях пройшов круглий стіл, де було проголошено спільну Заяву чернівецьких журналістів.

 

«Влада прагне знищити вільну незалежну журналістику, тим самим вбиваючи свободу слова, - йдеться у зверненні ЗМІ. - Позбавляючи нас права на професію, влада позбавляє вас, громадо, права на отримування інформації. Якщо ми дозволимо, аби цей антиконституційний закон набрав чинності, то в Україні запанує диктатура, де за кожне, відмінне від владного, слово, дію, каратимуть, саджатимуть».

 

Журналісти Буковини заявляють, що не визнають закону № 3879, виступають проти встановлення диктатури та за чесну, вільну і незалежну журналістику.

 

Звернення журналістів підтримали місцеві організації НМПУ та НСЖУ. 

 

Учасники круглого столу закликали колег бойкотувати заходи органів місцевої влади та не висвітлювати їх діяльність.

 

Нагадаємо, 17 січня президент Віктор Янукович підписав 11 законів та одну постанову, що були прийняті були прийняті Верховною Радою в цілому 16 січня.

 

Як писала «Детектор медіа», правозахисники відправили 450 запитів на інформацію до усіх народних депутатів, щоб з'ясувати, хто з них насправді голосував за закон «Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян» №3879.

 

16 січня Верховна Рада ухвалила закон Колесніченка-Олійника, що встановлює кримінальну відповідальність за наклеп, забороняє поширення екстремістських матеріалів, посилює регулювання діяльності громадських організацій, дозволяє закривати сайти без рішення суду - на підставі рішення Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації,зобов'язує реєструвати інтернет-ЗМІ, забороняє «незаконне» збирання, зберігання, використання, знищення, поширення конфіденційної інформації про правоохоронців, суддів та їх близьких родичів чи членів сім'ї, дозволяє президенту та Верховній раді достроково припиняти повноваження членів Національної ради з питань телебачення та радомовлення, а також містить низку інших норм, що обмежують права і свободи громадян.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
11437
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду