Вийшла нова книжка журналіста і письменника Євгена Положія «Іловайськ»

Вийшла нова книжка журналіста і письменника Євгена Положія «Іловайськ»

19 Серпня 2015
3696
19 Серпня 2015
09:41

Вийшла нова книжка журналіста і письменника Євгена Положія «Іловайськ»

3696
Вийшла нова книжка журналіста і письменника Євгена Положія «Іловайськ»
Вийшла нова книжка журналіста і письменника Євгена Положія «Іловайськ»

До річниці трагічних подій під Іловайськом  10 серпня - 3 вересня 2014 року, що увійшли в історію під назвою «Іловайський котел», видавництво «Фоліо» випустило книгу Євгена Положія «Іловайськ». Про це повідомляє прес-служба видавництва.

 

Роман «Іловайськ» Євгена Положія, українського письменника, журналіста, громадського діяча та головного редактора сумської газети «Панорама» є розповіддю про війну без купюр та сантиментів. Текст побудовано на реальних подіях - свої історії авторові розповіли близько 100 очевидців подій минулого року - бійці добровольчих батальйонів «Донбас», «Дніпро-1», «Херсон», «Миротворець», 39-го («Дніпро-2»), 40-го («Кривбас»), 42-го батальйонів територіальної оборони, солдати та офіцери 17-ї танкової бригади, 51-ї, 92-ї, 93-ї бригад ЗСУ, прикордонники Сумського пересувного загону. Деякі з цих розповідей увійшли до книги.

 

«Поміж героїв, що мають реальних прототипів, - вигадані персонажі. Усі вони є жертвами війни та її героями. В їхніх історіях - цинізм війни поряд із людяністю, що між життям і смертю стає порятунком та прихистком», - анонсує видавництво.

 

Євген Положій писав роман одразу двома мовами: оповіді очевидців автор записував тією мовою, якою говорив респондент, відтак перекладав їх. Таким чином, книга має дві повноцінні авторські версії - українську та російську.

 

«Незважаючи на документальний стрижень, «Іловайськ» не є результатом журналістських розслідувань та прагненням автора розкрити досі не з'ясовані факти щодо іловайської трагедії. Правда людського життя у романі вища за правду статистики. Його справжня мета - вшанувати загиблих в «Іловайському котлі», подарувати продовження їхнім життям - у слові, в пам'яті, у плині віків», - зазначає видавництво.

 

3 вересня автор презентуватиме свою нову книгу в Національній парламентській бібліотеці України (Київ, вул. Грушевського, 1), початок о 18.30, а також - 12 вересня на «Форумі видавців» у Львові.

 

Нагадаємо, увечері 15 квітня 2014 року у Сумах було жорстоко побито у власному гаражі активіста, письменника, головного редактора газети «Панорама» Євгена Положія. У результаті він отримав сильний струс мозку, численні забиття і відкритий вивих руки з розривом м'яких тканин.

 

УМВС України в Сумській області попередньо кваліфікувало справу як «хуліганство». Після того, як члени Сумського обласного прес-клубу вимагали від правоохоронних органів перекваліфікації справи про напад на Євгена Положія, його справу було перекваліфіковано на «умисне нанесення середньої тяжкості тілесних ушкоджень».

 

Комітет захисту журналістів заявив, що стурбований брутальним нападом на редактора Євгена Положія в Україні.

 

Пізніше Євген Положій звинуватив суд у блокуванні розслідування щодо його побиття. Сам журналіст пов'язує напад на нього із виборчою кампанією.

 

У червні 2014 року Сумська обласна прокуратура заявила, що розслідування жорстокого побиття головного редактора сумської газети «Панорама» Євгена Положія вийшло на фінішну пряму. У слідчих залишилася одна версія - професійна діяльність журналіста.

 

26 грудня 2014 року на сесії Сумської міськради 42 депутати підтримали звернення до Генерального прокурора України, у якому просили його втрутитися у розслідування справи про побиття головного редактора сумського тижневика «Панорама» Євгена Положія.

 

22 травня 2015 року мешканцю міста Суми було повідомлено про підозру у вчиненні хуліганства та умисного тілесного ушкодження середньої тяжкості головному редактору сумської газети «Панорама» Євгену Положію.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3696
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду