Організатори «Відкритої ночі» сподіваються показати програму фестивалю навіть у зоні АТО
Організатори «Відкритої ночі» сподіваються показати програму фестивалю навіть у зоні АТО
Організатори фестивалю «Відкрита ніч - Дубль 18», який відбудеться 26-28 червня у Києві, ведуть переговори з військовими щодо паралельного показу конкурсної програми фестивалю на 5-7 майданчиках у зоні АТО. Про це на прес-конференції 24 червня повідомив засновник фестивалю, режисер Михайло Іллєнко.
Цього року фестиваль розширив програму до двох днів. Він відбудеться на «Арт-Причалі», вхід - вільний. Перегляд конкурсної програми буде організовано в понад 50 українських містах, а також у Європі (Париж, Брюссель, Варшава, Краків, Кишинів, Лондон, Дублін, Берлін) та Канаді. Щоправда, у канадському місті Ванкувері показ відбуватиметься не одночасно з Києвом, а на півдоби раніше - через різницю у часі.
«Команда цього року проробила величезну роботу - об'єднати стільки майданчиків, синхронізувати їх роботу... Я вдячний за те, що зроблено. Зона АТО - це окреме питання. З одного боку, там особливий режим і справжня війна, тому важче збирати людей, рекламувати. Але цим займається командування, волонтери. Не буду називати, де саме і хто, щоб нікого не підставити. Але за своїм досвідом можу сказати, що кіно там дуже потрібно. Коли я возив туди колекцію попередніх фестивалів «Відкрита ніч» - це була подія. Я сподіваюсь, що і зараз все вдасться», - розповів засновник фестивалю.
Загалом на конкурс було подано 250 фільмів, з яких до програми потрапило 42. Список номінацій включатиме як кінематографічні, так і телевізійні: кінономінації «Ігровий фільм», «Неігровий фільм», «Анімаційний фільм»; теленомінації «Спеціальний репортаж», «Скетчком/стенд-ап», «Промо/рекламний ролик» і короткометражний фільм на тему «Моя Незалежність». Найкращі стрічки в останній номінації канал «1+1» покаже у святковому ефірі 24 серпня.
До складу журі цьогорічного фестивалю увійшли представник Київської міської державної адміністрації Діана Попова, актриса Ірма Вітовська, видавці та письменники брати Капранови, гендиректор «1+1 медіа» Олександр Ткаченко, філософ Олексій Панич, продюсер Віталій Шереметьєв, президент Міжнародної організації CinemaHall Ілля Свідлер, директор польського Short Waves Festival Шимон Стемплевскі. «Можливо, приєднаються ще один-два члени журі - вони уточнюють свої плани», - зазначив пан Іллєнко. На всіх майданчиках окрім офіційного журі буде працювати журі на приз глядацьких симпатій.
«Буде конкурсна частина і позаконкурсна. Найширше цього року представлено ігровий фільм. Ігрових фільмів у нас буде в конкурсній програмі 10. У програмі також 5 неігрових фільмів, а анімації цього року буде менше - 5 фільмів», - розповів пан Іллєнко. Поза конкурсом покажуть французьку та польську програми.
Режисер відзначив, що цього року, завдяки участі у проекті «1+1», відбуватимуться прямі включення між майданчиками.
Генеральний директор групи «1+1 медіа» Олександр Ткаченко нагадав, що під час «Відкритої ночі» відбудеться фінал пітчингу ідей телесеріалів The Next Big Thing-2015. Взяти участь у ньому міг кожен, хто запропонував новаторську ідею телевізійного серіалу. Нагадаємо, до шорт-листу пітчингу також увійшла ідея серіалу в жанрі трилера «Обманщик» випускового редактора «Детектор медіа» Лілії Молодецької.
На пітчинг було подано понад 800 заявок, 595 з яких були опубліковані на сайті. Наразі обрано півфіналістів, а сімка фіналістів буде оголошена під час фестивалю 27 червня о 12.00 на «Арт-Причалі». «Зараз ми ще не визначили переможців, на сім місць у нас поки претендує 9 дуже хороших робіт», - повідомив пан Ткаченко.
Серед семи фіналістів спочатку буде обрано троє фіналістів, а згодом оголошено головного переможця. «Той, хто буде визначний переможцем, отримає можливість свій проект фізично реалізувати завдяки «1+1». Ми б хотіли в такий спосіб заохочувати таланти, у яких ми, в першу чергу, маємо велику потребу для того, щоб українська індустрія серіалів і кіно розвивалася», - каже керівник «1+1 медіа».
Генеральний директор компанії «Вавилон», голова меценатської ради фестивалю Андрій Різоль зазначив, що цього року у фестивалю покращилися технічні умови. «У нас тепер більше сидячих місць, два екрани, відкритий майданчик, галереї. Поліпшилася також якість проекції та звуку під час показів», - зазначив він.
Фестиваль має інформаційну та організаційну підтримку з боку «1+1 медіа», фінансується «Райффайзен Банком Аваль» та державою з боку Держкіно.
Нагадаємо, минулого року гран-прі фестивалю «Відрита ніч» здобула стрічка «Заповіт» Крістіана Жерегі. Об`єднання Babylon'13, до якого він входив, було відзначено спеціальним дипломом фестивалю «За громадянську позицію, мужність та героїзм».
«Детектор медіа»