Окупаційна влада Криму лякає журналістів відповідальністю за співпрацю з  ATR, який мовить з Києва

Окупаційна влада Криму лякає журналістів відповідальністю за співпрацю з ATR, який мовить з Києва

19 Червня 2015
2579
19 Червня 2015
10:02

Окупаційна влада Криму лякає журналістів відповідальністю за співпрацю з ATR, який мовить з Києва

2579
Окупаційна влада Криму лякає журналістів відповідальністю за співпрацю з  ATR, який мовить з Києва
Окупаційна влада Криму лякає журналістів відповідальністю за співпрацю з  ATR, який мовить з Києва

Так званий «голова комітету з інформаційної політики, зв'язку і масових комунікацій» російської окупаційної «Держради Криму» Сергій Шувайников заявив, що журналісти телеканалу АTR, який відновив своє мовлення через супутник з Києва, нестимуть відповідальність, якщо порушать російське законодавство у підготовці своїх матеріалів. Про це повідомляє видання «Крим.Реаліі».

 

«Виникає питання певної відповідальності, тому що наглядові відомства, якщо якісь передачі спрямовані на Крим, і будуть підготовлені в Криму, мають можливість пред'явити цим громадянам свої претензії, якщо ці передачі не будуть відповідати російським законодавством», - сказав у коментарі виданню пан Шувайников.

 

Він додав, що негативно ставиться до мовлення ATR з Києва, оскільки, на його думку, Україна зараз знаходиться в «стані інформаційної війни з російським Кримом».

 

Пан Шувайников також підкреслив, що остаточні висновки з приводу переїзду телеканалу можна буде зробити, коли почнуть виходити інформаційні матеріали ATR.

 

Видання повідомляє, що увечері 17 червня ефір телеканалу ATR розпочався  із архівного відео з виконанням кримськотатарського гімну у Ханського палацу в Бахчисараї.

 

Нагадаємо, 18 червня  кримськотатарські телеканали ATR і Lale, які не отримали після анексії Криму Росією реєстрації згідно російського законодавства і не мають змоги мовити легально у Криму, відновили мовлення на півострів з Києва. Про це стало відомо в ході прес-конференції, організованої Міністерством інформаційної політики 18 червня у Києві. 

 

1 квітня припинив роботу  телеканал ATR та інші ЗМІ кримськотатарського медіахолдингу ATR, до якого входить ще дитячий телеканал Lale («Ляле»), радіостанції Meydan («Мейдан») і «Лідер» через відсутність реєстрації згідно російського законодавства.   

 

19 березня «глава» окупаційної влади Криму Сергій Аксьонов заявив, що «у напіввійськовий час» робота таких телеканалів як кримськотатарський канал ATR недопустима.

 

Кримськотатарський телеканал ATR твердо мав намір домагатися отримання всіх необхідних дозвільних та ліцензійних документів для відновлення мовлення відповідно до законодавства Російської Федерації, заявила генеральний директор ATR Ельзара Іслямова, коментуючи заяву глави Роскомнагляду Олександра Жарова, який пообіцяв, що Роскомнадзор зареєструє ATR в тому випадку, якщо телеканал збере повний пакет документів. 

 

Як повідомила «Детектор медіа» заступник генерального директора ATR з інформаційної політики Ліля Буджурова, із травня відновила роботу інформаційна редакція ATR. Нові сюжети планувалося публікувати на сайті каналу. Також канал відкрив офіційний YouТube-канал з документалістикою.

 

Тим часом так званий «прем'єр-міністр» Сергій Аксьонов підписав указ про створення «Суспільної кримськотатарської телерадіокомпанії», на діяльність якої планується виділити більше 177 млн. руб. (близько 79 млн грн) з федерального бюджету Росії. 27 квітня стало відомо, що новий провладний кримськотатарський телеканал у Криму називатиметься «Міллет», радіо - «Ветан». Повідомлялося, що окупаційна влада Криму планує запустити телерадіокомпанію до вересня.

 

«Детектор медіа»

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2579
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду