Комітет танцюють двоє. Як «Інтер» піарить Капліна і Королевську

Комітет танцюють двоє. Як «Інтер» піарить Капліна і Королевську

11 Вересня 2018
3591

Комітет танцюють двоє. Як «Інтер» піарить Капліна і Королевську

3591
На виїзних засіданнях Комітету соціальної політики не буває кворуму, зате завжди є камера «Подробностей».
Комітет танцюють двоє. Як «Інтер» піарить Капліна і Королевську
Комітет танцюють двоє. Як «Інтер» піарить Капліна і Королевську

Знаєте, скільки у Верховній Раді восьмого скликання комітетів? Двадцять сім. Про більшість із них ви, напевно, не чули, якщо не займаєтесь політичною журналістикою, аналітикою чи парламентським лобізмом. Головна функція комітетів – розглядати проекти законів, які стосуються їхньої сфери (податків, спорту, транспорту), давати їм оцінку та рекомендації – ухвалити, відхилити, допрацювати. Є ще кілька функцій, більш чи менш важливих. У всякому разі парламентські комітети нечасто потрапляють у новини. Але є один виняток. Його знайшла авторка моніторингу телевізійних новин, який проводить «Детектор медіа».

30 серпня глядачі телеканалу «Інтер» побачили на екранах знайому до болю лисину. Не впізнати одного з головних героїв «Подробностей», навіть якщо він знятий ззаду згори, вони не могли. Поруч із Сергієм Капліним була його вірна соратниця, дарма що він із «Блоку Петра Порошенка» (ніби влада), а вона – з «Опозиційного блоку», ніби опозиції. Каплін і Наталія Королевська часто разом з’являються в сюжетах «Інтера», уособлюючи, зокрема, Комітет Верховної Ради з питань соціальної політики, праці та пенсійного забезпечення.

Комітет цей живе без голови. Раніше його очолювала Людмила Денисова з «Народного фронту», але 15 березня 2018 року її призначили вповноваженою ВР із прав людини. Тепер найвищий чин у комітеті – перший заступник голови Сергій Каплін. Також до комітету входять четверо депутатів із прізвищами, які ви навряд чи колись почуєте на «Інтері»: Веселова, Драюк, Дроздик і Куніцин. Усі вони заступники чи голови підкомітетів. І лише навпроти Наталії Королевської на сайті Верховної Ради написано: член. Заступник голови і член почуваються разом чудово. Для робочих виїзних засідань комітету, які вони розпочали ще в липні, їм більше ніхто не потрібен. Дарма, що в законі написано: «Основна організаційна форма роботи парламентських комітетів – засідання, які є правомочними, якщо на них присутні більше половини від затвердженого Верховною Радою України складу її членів». Більше половини від шести – аж ніяк не два.

До Слов’янська теж приїхали піаритись удвох. Вірніше, втрьох: він, вона і «Інтер».

«Когда три года назад мы начали бороться за санаторий, мало кто в это верил», – розповідає на камеру «Інтера» Королевська. Приводом для піару цього разу став приїзд до Слов’янська, де має знов запрацювати санаторій для людей з інвалідністю. Раніше Королевська вже не раз тут піарилась, але її супроводжував чоловік, нардеп від «Опоблоку» Юрій Солод. Він приписав звільнення будівель санаторію від військових собі, а тепер, виходить, це заслуга ще й Капліна. – «Потому что больше всего боялись поднять вопрос, что военных нужно отсюда передислоцировать. Ситуация была в замороженном состоянии. Но всё-таки санаторий – единственный санаторий Донбасса, единственный санаторий в Украине, который сегодня лечит людей с такой нозологией, должен работать по профилю». Титрована вона при цьому як «член комітету» без згадки про «Опозиційний блок», хоча в закадровому тексті журналіст каже, що санаторію не дали померти «опозиціонери». Здається, новинарі «Інтера» просто плутаються, кого піарять цього разу і в якій якості треба подати улюблених героїв.

До речі, для порівняння ще один сюжет, уже не «Інтера» (а невідомо чий – його опублікував у фейсбуку Солод), із якого можна зробити висновок, що санаторій виборола особисто Королевська: 

Попри те, що Слов’янськ – вотчина подружжя Королевської-Солода й ніякого стосунку до історії зі «Слов’янським курортом» полтавський мажоритарник Каплін не має, поводиться він як повноправний рятівник санаторію. «Сегодня нужно вливать больше деньги в санаторий, – говорить Каплін, тримаючи  за руку літню жінку. – Чтобы он работал. Это возможно. Ну, послушайте, вы последний раз сколько получили?»  Різка монтажна склейка: ймовірно, старенька відповіла Капліну не те, що потрібно було для сюжету «Інтера». «А слышали о премиях для Нефтегаза? Двадцать миллионов долларов! Что бы могли мы сделать в Лермонтовском (ще один санаторій, за який точиться піар-боротьба Королевської та Капліна, – О.Д.)  и здесь, если бы эти деньги пошли сюда!», – принагідно згадує Каплін про ще одну історію, яку на догоду власникові Дмитрові Фірташу весь час педалює в новинах «Інтер».

«После этого нардепы неожиданно посещают вот эту недостроенную школу», – веде далі кореспондент Андрій Кравець, вочевидь шокований непередбачуваністю дій Капліна й Королевської. Попри раптовість візиту, Королевська знає, що говорити на камеру. «Дети вынуждены в две смены учиться в другой школе, ютиться и ждать. Смета за эти два года выросла у объекта в два раза», – обурюється Королевська. Далі Каплін говорить – уже українською – що в нього виникають підозри в розкраданні, і вони «скерують звернення від комітету й від мене особисто як народного депутата». Герой вжився в образ рятівника знедолених і забув, що до повноважень виконувача обов’язків голови не входять одноосібні рішення щодо звернень від імені комітету. Навіть якщо напохваті є членкиня-соратниця.

«Кроме этого нардепы посетили соседний Краматорск, проинспектировав целый ряд соцобъектов и учреждений», – говорить далі журналіст. У Краматорську Капліну стало жарко: на черговій проходці, спілкуючись на камеру з місцевими мешканцями про нарахування субсидій, він знімає піджак і бере його під пахву. А ось оператору «Інтера», який супроводжує двох нардепів і у Краматорську, бігати й знімати Капліна з Королевською не ліньки.

Можливо, хтось подумає: ну, що тут такого страшного, що разок зняли цих двох депутатів? Але від останнього сюжету про подвиги тандему з комітету соцполітики минуло лише два дні. 28 серпня парочка піарилась у Харкові. Тут Каплін позував інтерівським камерам на тлі людей з інвалідністю, проповідував ідею створення «трудового парламенту» на базі Федерацїі профспілок, а також розповідав про створення всеукраїнського соціального штабу. Цікаво, що в цьому сюжеті Королевська виступає як нардепка від «Опозиційного блоку», озвучуючи позицію чи то партії, чи парламентської фракції щодо необхідності знизити ціни на газ. «Людям платить нечего, цены катастрофические, долги по тарифам растут, и непредоставление субсидий  – это сегодня просто вредительство правительства против граждан Украины», – промовляє депутатка.

Принагідно «Інтер» скористався нагодою пропіарити ще одну свою улюбленицю – голову Харківської обласної державної адміністрації Юлію Світличну. Після слів журналістки, що «в Харькове такое выездное заседание парламентарии проводят не впервые», Світлична каже: «Это уже пятое заседание Комитета социальной политики в регионе», а також додає, що «очень важно иметь право законодательной инициативы». Диплом з відзнакою з державного управління не допоміг голові Харківської ОДА розібратись у повноваженнях комітету ВР, який не має не тільки права проводити засідання без кворуму (як у Харкові), але й права законодавчої ініціативи. «Право законодавчої ініціативи у Верховній Раді належить Президенту України, народним депутатам, Кабінету Міністрів України і Національному банку України». Sorry, Юліє.

Більше прикладів безсоромного політичного піару та прихованої реклами можна побачити в моніторингу телевізійних новин. Одне цікаво: як Королевська й Каплін ділитимуть славу й електоральні дивіденди, коли прийде час балотуватись до Верховної Ради від різних партій? Чи, може, й не від різних?

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3591
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду