Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 18 травня 2024 року
«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері марафонів «Єдині новини #UAРазом» та «FreeДом», а також окремо аналізує якість мовлення.
Телеканали: «FreeДом», ICTV/СТБ.
У ранковому ефірі «FreeДом» Владислав Гаврилов обговорював із ведучими примусове вивезення українських дітей у Росію. Тему підняли у роковини депортації кримських татар. Спікер сказав, що Росія дійсно нині повертається до злочинних політик, які практикувались у радянські роки.
Генерал-майор запасу СБУ Віктор Ягун цієї доби в слоті «FreeДома» коментував тривалі бюрократичні процеси з отримання Україною західної зброї.
Представниця президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева дала розлоге інтерв’ю. Відповідаючи на питання про те, чи можна було б у 2014 році уникнути окупації півострова, вона сказала, що ні. Це була воєнна операція Росії, а в Україні тоді не було армії, її по суті «вбили» люди режиму Януковича.
Цього дня в марафоні продовжили обговорювати спробу російської армії захопити частину території Харківської області. Ведучий попросив дати оцінку ефективності дій української армії на Харківщині Івана Варченка, експерта з питань національної безпеки. Гість сказав, що наразі для росіян харківська операція виявилась провальною, вони не досягли поставлених їхнім військовим керівництвом цілей.
Цього дня в марафоні знову повторили як частину гостьової студії попередньої доби, так і ранкові включення.
У блоці ICTV та СТБ Максим Блант, російський економічний оглядач, розповідав про особливості ситуації в економіці Росії. Гість сказав, що у державі-агресорці є тенденція до деформації економіки через велике виробництво зброї. Оцінити, наскільки саме міняється стан російської економіки наразі неможливо, бо є чимало закритих для громадськості статей бюджету.
Ще один онлайн-гість студії Григорій Плачков, голова Державної інспекції ядерного регулювання України (2017-2021), коментував заборону США на імпорт урану з Росії. Він також нагадав, що чимало країн Європейського Союзу – наприклад, Фінляндія, Болгарія – відмовляються від товарів російського виробництва. Україна має унікальний досвід використання палива виробників, не пов’язаних із Росією.