Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 14 квітня 2024 року
«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері марафонів «Єдині новини #UAРазом» та «FreeДом», а також окремо аналізує якість мовлення.
Телеканали: «FreeДом», ICTV/СТБ
У ранковому блоці каналу «FreeДом» головний консультант Центру зовнішньополітичних досліджень НІСД Іван Ус коментував запроваджені вперше санкції ЄС проти металургійної галузі Росії. Водночас, на думку гостя, найефективніші санкції — фінансові, коли з Росією відмовляються працювати світові банки.
Естонський політолог Пеетер Тайм прокоментував намір міністра внутрішніх справ Естонії Лаурі Ляенеметс запропонувати парламенту визнати Московський патріархат терористичною організацією, щоб заборонити його діяльність на території держави. За словами гостя, в естонську православну церкву російська агентура проникла не так глибоко, як в Україні. В наступному блоці на цю ж тему з-поміж інших говорив доктор філософських наук Кирило Говорун.
У блоці ICTV/СТБ начальник пресслужби 26-ї артилерійської бригади імені Дашкевича Олег Калашников розповів про ситуацію на Бахмутському напрямку: найважчі бої попереду, ворог саме на цьому напрямку посилено штурмуватиме позиції Сил оборони.
Експерт Українського інституту майбутнього Ігар Тишкевич оцінив оприлюднений в медіа нібито «мирний план Туреччини», який передбачає зокрема «заморозку» війни на нинішній лінії фронту, а також відмову України від вступу до НАТО. Гість назвав цей проєкт баченням президента Туреччини Ердогана того, що було б прийнятно для України і для Росії. Історія знає приклади, коли розв’язання подібних проблем відкладалося на тривалий термін, відзначив Тишкевич. Проте очевидно, що для України неприйнятно визнавати втрату територій, для Росії – відступатися від загарбаного.
Колишній посол Ізраїлю в Росії Аркадій Міл-Ман розповів про атаку, яку Іран здійснив на Ізраїль у ніч на 14 квітня. Дати відсіч Ізраїлю допомагали США, Велика Британія, Франція, Йорданія. За словами гостя, вперше проти Ірану діяла така коаліція. У результаті основну масу ракет збили на території Сирії, Йорданії, Іраку, збитки Ізраїлю завдано мінімальні. На думку гостя, найкраща реакція на подібні виклики — створення в регіоні такої архітектури безпеки, яка була продемонстрована напередодні, і яка даватиме відсіч екстремістським режимам.
Політологиня-американістка Олександра Філіппенко нагадала, на якій стадії розгляду, а точніше — нерозгляду в Конгресі США перебуває законопроєкт про допомогу Україні. Шанси на те, що документ ближчим часом буде ухвалено, на думку гості, є, хоча й не стовідсоткові.