Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 9 квітня 2024 року
«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері марафонів «Єдині новини #UAРазом» та «FreeДом», а також окремо аналізує якість мовлення.
Телеканали: «FreeДом», «Інтер»
У ранковому блоці каналу «FreeДом» речник Військово-морських сил Дмитро Плетенчук зазначив, що росіяни утримуються від атак суден, які рухаються Чорним морем з портів України, не лише через ЗСУ, але й через небажання сваритися з країнами, під прапорами яких йдуть ці кораблі.
Експертка з питань Східної Азії Наталія Плаксієнко-Бутирська пояснила позицію Китаю щодо війни Росії проти України: Пекін поділяє кремлівський наратив про те, що при розширенні НАТО не були враховані безпекові інтереси Росії, а провину за «українську кризу» покладає на США.
Експерт з ядерної енергетики Людвиг Литвинський запевнив, що енергоблоки українських атомних електростанцій здатні витримати навіть падіння легкого літака, тому провокації росіян з безпілотниками не призведуть до аварії.
Німецький політолог Андреас Умланд відзначив зміну зовнішньої політики Німеччини, яка стала більш реалістичною відносно Росії, що мало б відбутися ще у 2014 році. Проте краще пізно, ніж ніколи, хоча Україні ці зміни здаються повільними. Постачання Україні ракет Taurus експерт виключив, позаяк німецька суспільна думка наразі це не підтримує і вважає кроком до втягнення країни у війну.
Головний редактор «Нової газети. Європа» Кирило Мартинов назвав дамбу в Орську продуктом путінської епохи, який демонструє, наскільки для Кремля неважливі людські життя.
У блоці каналу «Інтер» військовий аналітик Іван Ступак висловив думку, що, поки Україна відчуває дефіцит боєприпасів, російська армія відчуває «вікно можливостей» для наступу. До того ж, зараз російське керівництво активно роздає заохочення за будь-які найдрібніші перемоги: щойно росіяни десь повісили свою ганчірку, генералітет вже їде в Москву за нагородами.
На думку політичного коментатора Олега Лісного, Україна залежить від примх кількох американських політиків, і від цього «тягни-штовхая» страждає не лише наша країна, але й авторитет Сполучених Штатів: таке враження, що вони втратили свої геополітичні амбіції. Щодо пакету допомоги Україні, то, за словами гостя, ми «готові на будь-які варіанти, навіть кредит, адже спершу потрібно вижити, а потім розбиратися, що і скільки кому платити».
За словами російського соціолога Ігоря Ейдмана, Путіну, певне, неприємно, що на Заході після фейкових виборів його відмовляються називати президентом: Німеччина офіційно називає його просто Путіним, «наче це кличка собаки».
У вечірньому блоці каналу «FreeДом» політтехнолог і письменник Михайло Шейтельман відзначив, що на промитість мізків росіян не впливають навіть технологічні катастрофи: люди, які протестують в Орську, вимагають допомоги Путіна, наче він якийсь бог, який може протистояти природній стихії: «Начебто Путін приїде і особисто відсмокче воду з їхніх вулиць».
Ексміністр палива та енергетики України Микола Штейнберг назвав Запорізьку АЕС валізою без ручки для окупантів, маючи на увазі, що після підриву Каховської ГЕС і зниження рівня води у ставку-охолоджувачі експлуатувати станцію повноцінно неможливо, і росіяни «не знають, куди її подіти».