Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 15 жовтня 2023 року
«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері марафонів «Єдині новини #UAРазом» та «FreeДом», а також окремо аналізує якість мовлення.
Телеканали: «FreeДом», ICTV/СТБ
У блоці каналу «FreeДом» міжнародник Євген Добряк назвав Іран та Росію головними бенефіціарами конфлікту між Ізраїлем та Газою, звернувши увагу на те, що Кремль навіть не намагається приховати, що веде дипломатію не з Палестинською адміністрацією, а з ХАМАС.
Політичний коментатор Ігор Рейтерович вважав прийнятним для України «ізраїльський» сценарій безпекових гарантій до вступу в НАТО, зокрема зараз договір із США є потужним чинником стримування для країн, які хотіли б знищити єврейську державу.
Представник депутатської групи з міжпарламентських зв'язків із Польщею Михайло Цимбалюк (фракція «Батьківщина») озвучив пріоритет для України щодо виборчого процесу в Польщі: нам важливо, щоб там якомога швидше було сформовано коаліцію, яка б одразу взялася до роботи.
Російський адвокат Олексій Барановський не погодився з тезою, що втрата контролю над Південним Кавказом є найбільшим промахом Путіна за останній час: найбільший — війна в Україні.
Воєнний аналітик Іван Ступак нагадав, що Росія передала Ірану гроші за безпілотники, а згодом ці кошти пішли на озброєння ХАМАС, що робить Росію прямим учасником війни на Близькому Сході.
Доцент кафедри міжнародного права Київського національного університету Захар Тропін вважав тривожним дзвінком той факт, що за повернення Росії до Ради ООН з прав людини проголосували понад 80 держав.
Директор Центру дослідження проблем громадянського суспільства Віталій Кулик висловив переконання, що Іран та Китай розглядають Росію у своєму протистоянні із Заходом не більше ніж клієнта, проксі, «яким можна повоювати».
Віце-президент аналітичного центру «Політика» Олег Лисний оцінив візити президента Зеленського до Румунії та Бельгії як вдалі, адже було досягнено конкретного результату: нам передадуть засоби ППО та зброю, про яку поки не оголошують публічно.
У блоці ICTV/СТБ протитрований як президент «Маріупольського телебачення» Микола Осиченко повідомив, що нове житло, яке окупанти будують в окупованому місті, передається не маріупольцям, а росіянам, завезеним з депресивних районів.
Експерт Центру громадянських свобод В'ячеслав Лихачов назвав мету візиту держсекретаря Блінкена на Близький Схід: не допустити ескалації війни та донести до влади Ізраїлю стурбованість арабських країн щодо можливої гуманітарної катастрофи.
Російський публіцист Марат Гельман припустив, що метою резолюції ПАРЄ, в якій Росію названо диктатурою, а Путіна — диктатором, є спроба тиску на російську еліту: можливо, та могла б переконати Путіна не балотуватися у 2024 році і знайшла б іншу людину.
Голова «Альянсу вчителів» Данило Кен порівняв російську юнацьку організацію «Рух перших», створену з ініціативи Путіна на манер радянської піонерії, з «гітлерюгендом».