Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 11 жовтня 2023 року
«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері марафонів «Єдині новини #UAРазом» та «FreeДом», а також окремо аналізує якість мовлення.
Телеканали: «FreeДом», «Інтер», ICTV/СТБ
У блоці каналу «FreeДом» народний депутат («Європейська солідарність»), член української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи Олексій Гончаренко, прямуючи потягом до Страсбургу, розповів про порядок денний осінньої сесії ПАРЄ.
Воєнний експерт Владислав Селезньов говорив про очікування від 16-ї зустрічі у форматі «Рамштайн», перш за все щодо нових систем ПВО.
Виконавчий директор УГСПЛ Олександр Павліченко коментував необрання Росії до Ради з прав людини ООН: шанси були великі, адже Росію підтримали 83 держави зі 193 при необхідному мінімумі в 97 голосів. Водночас Албанія і Болгарія набрали набагато більше — понад 160 голосів кожна.
Депутат Кнесету Євген Сова, розповідаючи про війну в Ізраїлі, виключив можливість переговорів із ХАМАС: про що можна говорити з вбивцями дітей?
Співзасновник «Національної платформи стійкості і згуртованості» Олег Саакян коментував візит Президента Зеленського до Румунії і взаємини Румунії та України.
У блоці каналу «Інтер» начальник пресслужби Східного угрупування військ ЗСУ Ілля Євлаш розповів про першу з моменту призначення поїздку на передову міністра оборони України Рустема Умєрова.
На думку головного редактора «Першого радіо» Влада Зерницького, ХАМАС до нападу на Ізраїль міг підштовхнути Іран. Схожої думки був головний рабин України Моше Реувен Асман, який додав, що «поруч із Іраном стоїть Росія».
Воєнний експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак своєю чергою вважав, що ХАМАС копіює тактику Росії, і що наразі світ остаточно впевнився, що трагедія в Бучі — не фейк, як переконували російські пропагандисти, адже в ізраїльських кібуцах терористи ХАМАС чинили такі ж звірства.
Про теми сесії ПАРЄ говорила народна депутатка («Слуга народу»), голова комітету культури, науки, освіти і медіа ПАРЄ Євгенія Кравчук.
Співрозмовником Ксенії Смирнової в інтерв’ю з циклу «На грані» був міністр оборони Латвії Андріс Спрудс.
У блоці ICTV/СТБ про намагання ворога наступати під Авдіївкою говорив голова Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш. За його словами, на цьому напрямку дуже гаряче, бої не припиняються ні вдень, ні вночі, росіяни нагнали велику кількість техніки і особового складу. На думку Барабаша, основна мета ворога — оточити місто: «Їм потрібні якісь перемоги. Хоча б для внутрішнього споживача». Однак наші захисники знали, що буде загострення, запевнив Барабаш, і готувалися до нього.
За словами офіцера армії оборони Ізраїлю в запасі Григорія Тамара, можливості Залізного куполу дещо перебільшили: система демонструє гарні характеристики, але не здатна забезпечити стовідсотковий захист. Тамар також зауважив, що «підтримка Росією арабів, які хочуть знищити Ізраїль, не стане несподіванкою, з Ізраїлем воював ще Радянський Союз, наступницею якого вважає себе Росія». Гість казав, що раніше Ізраїль протистояв терористам, які ніколи не влаштовували таких організованих багатоступінчатих атак, тобто зрозуміло, що за цим нападом ХАМАС стоїть організатор.
Програмний директор ГО «Детектор медіа» Вадим Міський коментував реакцію російських і білоруських пропагандистів на війну на Близькому Сході. Їх схожа риторика невипадкова, адже російська пропагандистська верхівка спускає по всіх своїх каналах тези, темники, вказівки для пропагандистів різного масштабу. У тому ж стилі, що і стаття в «Мінській правді», й усі коментарі Путіна, тобто Росія бачить терористів своїми союзниками і бажає їм перемоги. Відповідаючи на запитання ведучих, чому в росЗМІ війну в Ізраїлі називають конфліктом, боячись називати війною, Вадим Міський пояснив, що вони копіюють риторику щодо України, намагаючись показати, що не лише русскій мір «захищає» свої інтереси з кулаками, арабський мір теж буцімто бореться з проявами американського імперіалізму, неоімперіалізму. Так замилюють очі перш за все своїй публіці. На думку Вадима Міського, Москва «намагатиметься викрутити все, що відбувається в Ізраїлі, на свою користь, зокрема і в інформаційному полі».
Директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко говорив про важке становище російського «Газпрому», який втратив значну частину ринків і нічим не замінив втрату. Не виправдались надії і на китайських споживачів. Водночас основний дохід російського бюджету — не від газу, а від нафти, зазначив гість, а з нею ситуація, на жаль, непогана.