20:38
Четвер, 6 Березня 2014

РНБО закликає Нацраду зібратися на засідання і розглянути ситуацію з російськими каналами

РНБО закликає Нацраду зібратися на засідання і розглянути ситуацію з російськими каналами
РНБО закликає Нацраду зібратися на засідання і розглянути ситуацію з російськими каналами

Рада національної безпеки й оборони закликає членів Національної ради з питань телебачення і радіомовлення зібратися на засідання і розглянути ситуацію, що склалася в інформаційному просторі України та становить загрозу національній безпеці України. Про це увечері 6 березня на брифінгу у Верховній Раді повідомила заступник секретаря РНБО Вікторія Сюмар.

 

«Зважаючи на те, що інформаційна війна в Україні надзвичайно посилюється, на виконання рішення РНБО ми звертаємося до членів Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення з проханням зібратися на засідання, провести засідання і розглянути ситуацію, яка склалася в інформаційному просторі України і становить сьогодні загрозу національній безпеці України», - сказала вона.

 

Ситуація з Нацрадою є достатньо складною, визнала пані Сюмар, оскільки Верховна Рада висловила недовіру Національній раді. Але виконувач обов'язків президента поки що не підписав відповідного рішення, також досі не підписані заяви на звільнення Лариси Мудрак та колишнього голови Нацради Володимира Манжосова. «За цих умов, що склалися, ми вважаємо, що є всі можливості членам Нацради зібратися й ухвалити необхідні рішення. Від цього залежить достатньо багато», - наголосила заступник секретаря РНБО.

 

На уточнюючи запитання, якого саме рішення РНБО чекає від Нацради, пані Сюмар нагадала, що саме Нацрада займається ліцензуванням кабельних операторів і формуванням пакетів, які вони можуть транслювати у своїх кабельних мережах. «Очевидно, що зважаючи на порушення російськими каналами низки законів України можна переглянути ці пакети і ліцензійні умови», - сказала вона.

 

Вікторія Сюмар нагадала, що представники самооборони Криму захопили кримський радіотелевізійний передавальний центр і заблокували його роботу, там з'явилися спеціалісти з російського телебачення, які відключають українські телеканали. Першою вимкнули популярну в Криму «Чорноморську телерадіокомпанію» і на її місці включили в ефір російський телеканал «Россия 24». Сьогодні було вимкнено 5 канал та «1+1» і відбуваються спроби й на їхнє місце завести російські телеканали.

 

«Детектор медіа»

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
14253
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
Сенцов
18 Жовтня 2018
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop