«Стоп цензурі!» засуджує втручання у редакційну політику в «Forbes Украина»

«Стоп цензурі!» засуджує втручання у редакційну політику в «Forbes Украина»

18 Листопада 2013
6412
18 Листопада 2013
19:04

«Стоп цензурі!» засуджує втручання у редакційну політику в «Forbes Украина»

6412
«Стоп цензурі!» чекає від Сергія Курченка оголошення позиції стосовно подій в УМХ
«Стоп цензурі!» засуджує втручання у редакційну політику в «Forbes Украина»
«Стоп цензурі!» засуджує втручання у редакційну політику в «Forbes Украина»

Рух «Стоп цензурі!» засуджує ганебну ситуацію з втручанням у редакційну політику та фактами цензури у виданні «Forbes Украина», що призвело до звільнення наших колег - журналістів цього видання. Ми закликаємо власників Forbes Media LLC усвідомити свою відповідальність і втрутитись у ситуацію, гарантуючи збереження редакційної політики видання (журналу та сайту) відповідно до умов ліцензійної угоди та загальних принципів свободи слова.

 

Після фіналізації угоди про купівлю медіахолдингу УМХ групою компаній ВЕТЕК новим керівництвом було одразу змінено редакційну політику. Так, журналістам було заборонено писати на теми, пов'язані з провладною партією та високими посадовими особами. Зокрема, журналістам не дозволили підготувати й опублікувати матеріали про порівняння сучасної і попередньої риторики Партії Регіонів стосовно Євроінтеграції, про радників віце-прем'єра Арбузова тощо, та було суттєво урізано кількість політичних матеріалів на сайті (з двох щодня до двох протягом тижня).

 

Крім того, журналістам почали погрожували регресними позовами щодо відшкодування моральної шкоди за раніше розміщені статті та санкціями, якщо вони будуть публічно критикувати керівництво журналу або власників холдингу. Журналістам сайту було також запропоновано звільнятися за «згодою сторін», лише з тієї причини, що, мовляв, «ми з вами все рівно не зпрацюємося».

 

«Стоп цензурі!» заявляє про погрози журналістам «Forbes Украина»

 

Дана ситуація свідчить, що основною метою купівлі медіа-холдингу було встановлення жорсткого контролю за редакційною політикою видання, яке раніше критично висловлювалось про нових власників, зокрема, в минулому році опублікувало журналістське розслідування про Сергія Курченка. Наведений екс-журналістами «Forbes Украина» список «заборонених тем» показує, що українська влада боїться критики, і нове керівництво медіа-холдингу УМХ буде намагатися всіляко її прибирати з підконтрольних ЗМІ.

 

Члени Руху «Стоп цензурі!» закликають керівництво Forbes Media негайно відреагувати на ситуацію з цензурою та звільненням журналістів, яка нанесла надзвичайно велику шкоду репутації українського Форбсу, та може загрожувати репутаційними збитками й відомому світовому бренду. Ми просимо вжити серйозних заходів, щоби нагадати українському видавцю про принципи редакційної незалежності, про важливість дотримання ліцензійної угоди та повагу до свободи слова. Члени руху вважають неприпустимою ситуацію, що уможливлює поширення відцензурованих матеріалів в інтересах певного кола людей під маркою поважного світового бренду.

 

Рух «Стоп цензурі!» також вимагає від нового власника медіа-холдингу УМХ Сергія Курченка оголосити публічно свою позицію щодо ситуації з масовим звільненням журналістів з щойнопридбаних ним медіа. Зокрема, 18 листопада стало відомо про чергову серію звільнень журналістів із цього медіа-холдингу -  на цей раз із журналу та сайту «Кореспондент». 

 

Рух «Стоп цензурі!» звертається до представництв міжнародних організацій і посольств в Україні з проханням звернути особливу увагу на масові звільнення журналістів у зв'язку з запровадженням цензури. Станом на 17 листопада 2013 року через цензуру та тиск були позбавлені можливості працювати журналісти чотирьох відомих видань - 31 журналіст з телеканалу ТВі, 6 редакторів сайту та брюсельський кореспондент УНІАНу, троє журналістів «Обкому», та 14 журналістів українського видання Forbes. Також 18 листопада стало відомо про чергову серію звільнень журналістів із холдингу УМХ - зокрема, про звільнення Віталія Сича з посади шеф-редактора одного з найбільш популярних українських ЗМІ - журналу «Корреспондент», та низку звільнень провідних журналістів цього видання.

 

Все це свідчить, що ситуація зі свободою слова в Україні продовжує погіршуватися 2013 року - не дивлячись на те, що представники влади неодноразово публічно декларували дотримання європейських цінностей, зокрема, свободи слова.

 

Тиск на журналістів українського «Форбса» розпочався у листопаді 2013 року, після фіналізації угоди про купівлю медіа-холдингу УМХ, до якого належить видання, групою компаній ВЕТЕК. 12 листопада журналістам було заборонено писати матеріали на певні теми, зокрема, про діючу владу. У цей же день керівництво холдингу запропонувало звільнитись за «згодою сторін» всім 6 працівникам веб-сайту «Форбс». Натомість, журналістам друкованої версії було оголошено, що проти видання готується два позови, і журнал докладе зусиль, щоби ці позови були регресними, тобто, у випадку програшу в суді, журнал буде позиватись і стягувати компенсацію з самих журналістів. Керівництво холдингу не озвучило жодних деталей щодо позовів,  однак журналістам дали зрозуміти, що це привід, який вони можуть з легкістю організувати. Після цього журналісти зрозуміли, що нормальної роботи в «Форбс» більше не буде, і, навпаки, їх можуть покарати позовами від будь-якої фірми  або просто звільнити по статті. В результаті 14 журналістів «Форбс-Україна» прийняли рішення звільнитися за власним бажанням.

 

Рух «Стоп цензурі!»

 

Контактна особа: Артем Соколенко, координатор прес-центру Громадського руху «Стоп цензурі!» 050 440 46 08 censor.stop@gmail.com

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
6412
Коментарі
6
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
особа
3810 дн. тому
Шановна Телекритика, ви можете видаляти коменти про звільнення з Уп Тані Ніколаенко- але ми про це знаємо. Як і про те, що її "стоп-цензурі!" не захищає, як і те, що ви намагаєтесь це замовчати.
kolega 2
3810 дн. тому
стоп цензурі - це чергова гламурна грантова організація.
Колега
3810 дн. тому
"Стоп цензурі!" - остання надія укр. журналістики. Коментатори-дуби, включіть мізки! заяяви лідерів - це усього лише заяви, на які можна відповідати іншими заявами при наявності свободи слова. Яценюк і К нікому нічого не забороняли, нікого не звільнювали й не позбавляли свободи висловлюватися. Вони лише висловилися самі. Щодо зарплат, білих чи яких - це питання "свекрухи": не має воно жодного стосунку до свободи слова. Хоча, безумовно, важливе
igogo
3810 дн. тому
хто видалив коментар про те, що гол.ред. УП О. Притула звільнила журналіста УП Т. Ніколаєнко, бо остання хотіла, щоб начесніше приватне підприємство платило білу зарплату? чому цей факт не розслідує стоп цензури?
ШОК
3811 дн. тому
Почему же «Стоп цензуре» не заметили действительно вопиющего случая цензуры, когда три лидера оппозиции – Яценюк, Тягныбок и Кличко – выступили с совместным заявлением против львовской газеты «Экспресс»?! Я не фанат этого СМИ, и мне нет дела к нему, но как же этот «Стоп цензуре», если он хоть немного соответствует своему названию, не обратил внимание на это http://blogs.pravda.com.ua/authors/miroshnychenko/527a04db65709/ вопиющее заявление Яценюка, Тягныбока и Кличко от 6 ноября: «звинувачення, до яких днями вдалася газета "Експрес", є неприйнятними. Заявляємо, що "Свобода", "УДАР" та "Батьківщина" інформаційну війну проти однієї з опозиційних сил розглядають як війну проти всієї опозиції, і що така війна лише зміцнює режим Януковича, укріплює його диктатуру". Так получается любая критика оппозиции запрещена как пособничество «режиму Януковича»
raf
3811 дн. тому
Дружина Цезаря - поза підозрою! Юріївна тобто
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду