Фінал справи Пелиха

4 Жовтня 2010
50018
4 Жовтня 2010
13:24

Фінал справи Пелиха

50018
Винуватцю аварії, в якій загинув Ігор Пелих, присудили 9 років. За словами підсудного, дружина Ігоря йому пробачила
Фінал справи Пелиха

Шевченківський суд визнав Олега Кирилова, водія авто, в якому розбився журналіст Ігор Пелих, винним у вчиненні злочинів, передбачених  частиною 3 статті 286 і частиною 1 статті 135 Кримінального кодексу України, і позбавив його волі на дев'ять років. Про це сьогодні оголосила суддя Наталія Марчук.

 

Нагадаємо, стаття 286, частина 3 Кримінального кодексу України передбачає, що порушення правил безпеки дорожнього руху, якщо вони спричинили загибель кількох осіб, караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років із позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років, а стаття 135, частина 1 - встановлює відповідальність за ненадання допомоги постраждалим.

 

Прокурор Нечипоренко просив у суду покарання - позбавлення волі терміном на 10 років.

 

Передісторія

 

Ігор Пелих загинув 8 травня 2009 року в результаті аварії в Києві на проспекті Перемоги. На місці ДТП також загинула студентка Олександра Грінченко, а ще одна пасажирка, Інна Ісікова, отримала тяжкі ушкодження. Водій автомобіля Олег Кирилов з місця події зник.

 

Через декілька днів (за кілька годин до оголошення його в розшук) Олег Кирилов таки з'явився в міліцію разом зі своїм батьком і адвокатом.

 

Згодом водій заявив, що аварія сталася через епілептичний напад. Але керівник Центру громадських зв'язків Головного управління МВС у місті Києві Володимир Поліщук висловлював сумнів у цій версії, вважаючи її хитрістю, спрямованою на пом'якшення покарання. Для того щоб перевірити, чи здоровий водій, його направили на стаціонарну психіатричну експертизу до лікарні імені Павлова. За словами пана Поліщука, відповідно до результатів експертиз, проведених слідством, обвинувачений є психічно здоровим і може відповідати перед законом.

 

У жовтні минулого року завершилося слідство у справі, згодом її було передано до суду.

 

Цивільні позови

 

Адвокат постраждалої в цій аварії Інни Ісікової, Валерій Леськов, заявив цивільний позов про відшкодування матеріальної шкоди в розмірі 144 тисяч гривень та моральної шкоди 720 тисяч гривень. За його словами, тепер Ісікова є пожиттєвим інвалідом 3-ї групи, пережила клінічну смерть і зазнала тяжких ушкоджень.

 

У коментарях ТК Валентина Теліченко, адвокат родини Олександри Грінченко, яка разом із Ігорем Пелихом загинула в автокатастрофі, зазначила, що в її позовних вимогах ідеться про відшкодування шкоди, завданої втратою годувальника: «Олександра Грінченко - єдина донька у своєї мами і має 4-річного сина». Попри те, що була студенткою медичного вишу, сказала адвокат, Олександра Грінченко працювала ще й журналісткою на «Міст-ТБ». Також, за словами захисника, син загиблої Олександри має хронічну хворобу, а лікування потребує додаткових коштів. Саме тому в цивільному позові адвокат просить 700 тисяч гривень моральної компенсації на користь матері загиблої, а на користь її чоловіка П'єра Колі - 900 тисяч гривень.

 

Володимир Ратуш, представник Олександра Погрібного, водія машини, з якою зіткнувся Олег Кирилов перед аварією, вимагає відшкодування матеріальної шкоди на суму 100 тисяч та моральної - 115 тисяч гривень. За його словами, матеріальна шкода встановлювалася за експертним розрахунком, оскільки машина його довірителя після аварії не підлягає ремонту.

 

Аварія

 

Прокурор Нечипоренко у своєму виступі на завершення розгляду справи розказав про обставини аварії 8 травня. За його словами, цього дня приблизно о 5-й годині ранку в стані алкогольного сп'яніння на Honda Accord зі швидкістю 180 км на годину, що «значно перевищувала максимально допустиму на даній ділянці - 60 км на годину», їхав Олег Кирилов. У цей час попереду автомобіля по третій смузі рухався Volkswagen під керуванням пана Погрібного.

 

«Під час руху водій Кирилов допустив порушення правил дорожнього руху (перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння з перевищенням швидкістю), проявив неуважність до дорожньої обстановки та її змін у вигляді заокруглення проспекту Перемоги вліво. І не вибрав безпечну швидкість», - зазначив прокурор. Окрім цього, відповідно до показів свідків, цього дня дорога була мокрою, після дощу.

 

Через усе це Олег Кирилов утратив контроль над керованим автомобілем та зіткнувся з Volkswagen. Після цього виїхав за межі проїжджої частини на роздільну смугу, де вчинив наїзд на два дерева, а потім, перекинувшись, виїхав на зустрічну смугу, де й зупинився. Після цього водій Кирилов утік із місця пригоди, залишивши дівчат (на той час ще була жива Олександра Грінченко) без допомоги в небезпечному для життя стані.

 

Судове засідання

 

Основним питанням, відповідь на яке намагалися з'ясувати під час розгляду справи, було те, чи справді Олег Кирилов керував машиною в стані алкогольного сп'яніння. Адже з самого початку підсудний заперечував це.

 

За словами прокурора, потерпіла Інна Ісікова у своїх показах зазначила, що напередодні аварії бачила, як Олег Кирилов пив горілку. Однак при цьому на пропозицію підвезти погодилася. «Коли сіла в машину, вона бачила, що Олег Кирилов перебував у стані алкогольного сп'яніння. Олег виконував маневри обгону попутних транспортних засобів. Він ні з кім не розмовляв, тому що грала музика. Коли проїхали станцію Берестейська, швидкість автомобіля ще збільшилась - стрілка зупинилася між позначками 180 та 200 км/год. І їй стало страшно. Далі водій почав втрачати контроль, і автомобіль заносило на зустрічну смугу. До останньої хвилини Олег Кирилов намагався вирівняти траєкторію руху автомобіля», - розказав пан Нечипоренко.

 

Покази свідків

 

Під час розгляду справи було допитано також Маріанну Гурієву, подругу постраждалої, яка ввечері напередодні аварії прийшла у дискоклуб разом із Інною Ісіковою та Олександрою Грінченко. Дівчина розказала, що цього вечора Олег Кирилов пив енергетичні напої, змішані з горілкою, та курив кальян. На уточнююче запитання самого підсудного «Як ви визначили, що я пив Red Bull з горілкою?», Маріанна Гурієва наголосила, що сиділа з ним поруч і бачила, як він розливав і пив ці напої. Згодом ці покази підтвердили офіціантка нічного клубу Валентина Брежицька та ще одна подруга постраждали, Ірина Павленко. Однак Сергій Коротя, колишній співробітник продакшну «Роги та копита», який також того вечора певний час був разом із Ігорем Пелихом та Олегом Кириловим у клубі, не підтвердив того, що обвинувачений пив горілку.

 

При цьому стороною обвинуваченого було надано довідки з лікарні у Новомосковську, які засвідчували, що в його крові не було знайдено алкоголю. Однак із приводу медичної документації новомосковської лікарні порушено кримінальну справу про фальсифікацію, яка наразі розслідується.

 

Також під час судових засідань Олег Кирилов кілька разів намагався повернутися до попередньої версії і згадував, що вживав таблетки від епілепсії.

 

Визнання провини

 

Представник обвинуваченого Валерій Закрасняний зазначив, що не визнає позову Олександра Погрібного, водія автомобіля, з яким перед ДТП зіштовхнувся Кирилов. «Повноважень на пред'явлення позову немає», - зазначив він.

 

А от свою вину за статтею 286, частина 3, за словами пана Закрасняного, обвинувачений повністю визнав, але щодо статті 135, частини 1 (ненадання допомоги постраждалим) адвокат просив суд виправдати його довірителя. За його словами, Олег Кирилов не пам'ятав моменту скоєння злочину: «Експертиза підтверджує, що могла була втрата пам'яті».

 

Однак із цим категорично не погодились інші сторони процесу. Зокрема, прокурор наголосив, що пан Кирилов не надав допомогу Інні Ісіковій, яка після аварії була затиснута пошкодженими частинами кузова автомобіля і дверима, та просила про допомогу. Згодом водії, які зупинилися на місці ДТП, викликали швидку та намагалися допомогти дівчині. «Вони помітили, як водій виліз із автомобіля, простояв біля автомобіля, ні з ким не розмовляв, не реагував на заклики залишитися на місці пригоди, жестом показав, що з ним все добре, постояв на зупинці, а далі пішов у напрямку метро Берестейська», - сказав пан Нечипоренко.

 

А представник потерпілої Інни Ісікової Валерій Леськов додав, що, на його думку, дії підсудного весь час були адекватними та усвідомленими. «Він набирав телефони по пам'яті. Він розумів, для чого йому лікар Зінченко, який виписував довідки, і приходив до нього в закриту медичну установу. Він розумів, для чого йому потрібні висновки експертів, для чого вказував на захворювання», - сказав адвокат.

 

Також представники потерпілих неодноразово вказували на те, що, на їхню думку, Олег Кирилов весь час намагався уникнути відповідальності (заперечував, що вживав алкоголь, розказував про епілепсію й те, що раніше ніколи не перевищував швидкості), а також, за словами пана Нечипоренка, не вибачився перед постраждалими й не відшкодував заподіяних збитків. Саме це і сприяло тому, що прокурор просив про жорстку міру покарання - позбавлення волі на 10 років.

 

Але представник Кирилова Валерій Закрасняний зауважив, що його довірителя було введено в оману попередніми адвокатами (які, певно, й вигадували трюки з епілепсією), і розказав, що обвинувачений надав допомогу потерпілим та їхнім сім'ям у розмірі 3,5 тисячі гривень. І при цьому не відмовляється сплатити й решту матеріальної та моральної компенсації, але, на жаль, поки що не має можливості. «Олег Кирилов у сім'ї був основний "добитчик" грошей. Якби в нього були гроші, він би їх погасив», - сказав адвокат.

 

У своїх поясненнях Олег Кирилов вибачився перед постраждалими та їхніми сім'ями й зазначив, що визнає свою вину і готовий понести кару: «Якби в мене була можливість відшкодування цих коштів, я б надавав виплати постраждалим. Але те, що міг назбирати мій батько, ми відправили потерпілим. Якби в мене була можливість працювати та відшкодовувати, то рівень цієї компенсації був би більшим, ніж ті кошти, які вже надіслані».

 

Саме тому він просив суд визначити йому мінімальний термін, щоби він мав змогу, коли вийде на свободу, відшкодувати кошти потерпілим. «На мою думку, покаранням має бути обмеження волі. Але не таке суворе, бо чим раніше я вийду, тим швидше почну виплачувати кошти», - додав він.

 

За словами Валерія Леськова, потерпіла Інна Ісікова пробачила Олега Кирилова. Також, як додав підсудний, дружина Ігоря Пелиха у відповідь на його лист із вибаченнями переказала, що пробачає йому.

 

Однак суддя Шевченківського суду Наталія Марчук у рішенні наголосила, що вважає вину підсудного повністю доведеною. За її словами, обираючи міру покарання, суд зважав на характер суспільної небезпеки вчиненого злочину, а обтяжливою обставиною було те, що підсудний перебував у стані алкогольного сп'яніння. «Невизнання підсудним своєї вини суд розцінює не інакше, як намагання уникнути від відповідальності», - зазначила вона.

 

Тож суд постановив Олегу Кирилову сплатити на користь Інни Ісікової матеріальне відшкодування у розмірі 94 тисячі 134 гривень та моральну шкоду у розмірі 720 тисяч гривень, на користь матері Олександри Грінченко - 700 тисяч гривень, а на користь чоловіка загиблої П'єра Колі - 900 тисяч гривень. Також підсудний має сплатити судові витрати та витрати на проведення експертиз. Цивільний позов водія Погрібного, з яким зіштовхнувся Олег Кирилов до ДТП, залишено без розгляду, оскільки під час розгляду справи він не надав належним чином оформлені документи на володіння автомобілем.

 

Строк виконання покарання відраховуватиметься з 12 травня 2009 року, тобто з того часу, поки Олег Кирилов перебував у слідчому ізоляторі.

 

У коментарях ТК Валерій Закрасняний зауважив, що подаватиме апеляцію на це рішення: «Він же визнав свою вину частково. Чому ж суд каже, що не визнав? Він лише не визнав вину за статтею 135, частина 1. І в справі є висновок експертизи про те, що він міг утратити пам'ять».

 

Фото - zuzichka.sumno.com

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
50018
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
журналіст
5162 дн. тому
Сумне нагадування про страшну втрату... шкода усіх загиблих і постраждалих, та їхніх родичів. Сума для виплати мені здається нереальною... Та й життя вже не повернеш....до сих пір не віриться в те, що не має тих, кого ми добре знали(((
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду