Кабмін виділив 29,4 млн грн на погашення боргів кіностудії Довженка

Кабмін виділив 29,4 млн грн на погашення боргів кіностудії Довженка

9 Квітня 2026
0
423
9 Квітня 2026
08:40

Кабмін виділив 29,4 млн грн на погашення боргів кіностудії Довженка

0
423
Уряд перерозподілив частину видатків державного бюджету Мінкульту на 2026 рік і спрямував ці гроші з програми стратегічних комунікацій і інформаційної безпеки на програму державної підтримки кіно.
Кабмін виділив 29,4 млн грн на погашення боргів кіностудії Довженка
Кабмін виділив 29,4 млн грн на погашення боргів кіностудії Довженка

Уряд ухвалив постанову Мінкульту про збільшення фінансової підтримки Національної кіностудії імені Олександра Довженка. На стабілізацію роботи установи спрямували 29,4 млн грн. Про це повідомила віцепрем'єр-міністерка з гуманітарної політики — міністерка культури України Тетяна Бережна.

«Унаслідок повномасштабного вторгнення кіностудія імені Олександра Довженка опинилась у складних умовах, зокрема зменшилась кількість замовлень і активності на павільйонах. Відповідно, у кіностудії сформувалась заборгованість, яка ускладнює розвиток і ефективну діяльність.

Кабмін перерозподілив частину видатків державного бюджету Мінкульту на 2026 рік і спрямував ці кошти з програми стратегічних комунікацій і інформаційної безпеки на програму державної підтримки кіно», — йдеться в повідомленні міністерки.

За словами Бережної, кіностудія зможе покрити заробітні плати та комунальні витрати. Крім того, це рішення дасть змогу спрямувати щонайменше 90% власних доходів на погашення заборгованості, яка була станом на 1 квітня 2026 року.

Нагадаємо, у грудні в «Довженко-Центрі» повідомили, що Міністерство фінансів відмовило інституції в додатковому фінансуванні на 5 мільйонів гривень для стабільної роботи у 2026 році. За даними Центру, на 2026 рік не було передбачено повноцінного фінансування в розмірі 12,7 мільйона гривень. Відсутність коштів означала лише часткове покриття зарплат працівникам у листопаді та грудні 2025 року.

8 грудня відбулася термінова нарада з міністеркою культури Тетяною Бережною та головою Держкіно Андрієм Осіповим. Органи управління обіцяли запропонувати рішення, щоб відновити повноцінне функціонування Центру.

Наприкінці того ж місяця стало відомо, що до кінця 2025-го Центр отримає додаткові 2,5 мільйона гривень у результаті перерозподілу Державним агентством України з питань кіно бюджетних коштів.

Фото: «Радіо Свобода»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
423
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду