
Зеленський та Трамп вийшли до преси перед обговоренням мирного плану у Флориді
Зеленський та Трамп вийшли до преси перед обговоренням мирного плану у Флориді


Перед початком зустрічі у приватній резиденції президента США в Мар-а-Лаго, штат Флорида, президент Володимир Зеленський та президент США Дональд Трамп дали сумісний короткий брифінг. Подію транслювало наживо Суспільне під час спецетеру, присвяченого зустрічі лідерів щодо мирного плану.
Трамп заявив, що сподівається на «чудову» зустріч, адже «цей пан (Зеленський — ДМ) працював надзвичайно складно».
«Жодна інша нація не робила таких зусиль ще ніколи», — сказав Трамп.
Він додав, що наразі не ставить дедлайнів щодо підписання мирного плану.
Як повідомив Зеленський, мирний план був узгоджений під час зустрічей української та американської делегації на 90%.
«Наші команди робили все, що від них залежить. Сподіваюся, підготовлені документи підведуть нас до реальних результатів», — сказав він.
Після брифінгу розпочались закриті переговори Трампа та Зеленського. Вони обговорять гарантії безпеки, імовірний обмін територіями, а також можливість управління Запорізькою АЕС за участі України, Росії та США.
По завершенню запланована ще одна зустріч лідерів із пресою. Після спілкування з журналістами президенти України і США мають провести спільний телефонний дзвінок із європейськими лідерами. Трамп також планує зателефонувати російському диктатору Володимиру Путіну, з яким він вже мав розмову напередодні візиту Зеленського.
Заяви для преси українського та американського президентів перед початком закритої зустрічі також наживо транслювалися у Національному телемарафоні, для чого був перерваний випуск «Фактів тижня» ICTV, на ютуб-каналі Наталії Мосейчук у спецетері, присвяченому переговорам тощо.
Під час зустрічі американської та української делегацій було дозволено протокольне знімання.
Нагадаємо, в листопаді 2025 року стало відомо про так званий мирний план завершення російської-української війни з 28 пунктів. План передбачав поступки Києва, зокрема виведення українських військ із частин Донеччини, які Україна контролює, відмову від членства в НАТО в обмін на гарантії безпеки й економічну допомогу.
Вже 23 листопада в Женеві розпочалися прямі переговори між українською та американською делегаціями з метою уточнення плану з урахуванням позиції Києва та європейських союзників — зокрема гарантії безпеки для України, повне відновлення та компенсація збитків, відмову від територіальних поступок тощо. У підсумку план був скорочений та відредагований.
Напередодні візиту у США Володимир Зеленський повідомив, що на його зустрічі із Дональдом Трампом передбачається присутність медіа.
Фото: Офіс президента










