Міжнародний фонд страхування журналістів погодив майже 1230 страхових днів для 92 медійників за півтора року

Міжнародний фонд страхування журналістів погодив майже 1230 страхових днів для 92 медійників за півтора року

22 Липня 2025
0
384
22 Липня 2025
13:00

Міжнародний фонд страхування журналістів погодив майже 1230 страхових днів для 92 медійників за півтора року

0
384
Окрім особистого страхування програма підтримки медійників від МФСЖ охопила тренінги з безпеки, психологічну підтримку, інформаційні кампанії та зміцнення медіаспільноти.
Міжнародний фонд страхування журналістів погодив майже 1230 страхових днів для 92 медійників за півтора року
Міжнародний фонд страхування журналістів погодив майже 1230 страхових днів для 92 медійників за півтора року

Міжнародний фонд страхування журналістів (МФСЖ) з січня 2024-го по червень 2025 року реалізував програму підтримки медійників, які працюють у зонах підвищеного ризику, що охопила особисте страхування, тренінги з безпеки, психологічну підтримку, інформаційні кампанії та зміцнення медіаспільноти.

За цей час було застраховано 92 медійників (54 чоловіків і 38 жінок) — журналістів, відеооператорів, фіксерів — на загалом 1230 днів перебування в небезпечних умовах. Про це повідомили на сайті Асоціації «Незалежні регіональні видавці України» (АНРВУ).

Загалом за цей період надійшло 704 заявки, з яких було схвалено 633, включно з одним підтвердженим страховим випадком.

Крім того, в межах програми організували тренінги з фізичної та психологічної безпеки — HEFAT-тренінги з першої допомоги (Hostile Environment and First Aid Training), навички роботи в екстремальних умовах, консультації з психологами, семінар і конференція.

Їх пройшли понад 100 учасників. Вони покращили розуміння засобів індивідуального захисту, створення аптечки, дій у разі зупинки серця та гострого стресу.

«Завдяки організованим тренінгам, психологічній підтримці, страхуванню й інформаційним кампаніям проєкт став важливим ресурсом для захисту медійників та підвищення їхньої готовності до роботи в умовах підвищеного ризику»— прокоментувала лідерка проєкту страхування, директорка АНРВУ Оксана Бровко.

Бровко зауважила, що під час роботи команда стикалася з великою кількістю викликів, як-от нічні виїзди, позапланові звернення, мобілізація журналістів.

«Але щоразу наша команда діяла як єдиний організм. Це не лише про адміністративну ефективність — це про людську підтримку в найгостріші моменти», — додала директорка АНРВУ.

Зауважимо, що ще влітку 2022 року Верховна Рада ухвалила закон про обов'язкове страхування журналістів, які працюють у зоні бойових дій.

10 жовтня 2024 року Верховна Рада також ухвалила в цілому законопроєкт №11153 про страхування журналістів, а 12 червня 2025 року президент Володимир Зеленський підписав закон про внесення змін до статті 15 Закону України «Про державну підтримку медіа, гарантії професійної діяльності та соціальний захист журналіста» щодо приведення її положень у відповідність із Законом України «Про страхування». Він зобов’язує медіа страхувати журналістів та інших працівників на період їхніх відряджень у райони ведення бойових дій або на тимчасово окуповані території. Деталі страхування буде визначено Міністерством культури та стратегічних комунікацій.

Читайте також:

Нагадаємо, у травні 2022 року ми повідомляли, що в Україні створили Міжнародний фонд страхування журналістів. Ініціаторами створення МФСЖ стали шість громадських організацій: Фундація «Суспільність»Асоціація «Незалежні регіональні видавці України» (АНРВУ), Інститут масової інформації, «Детектор медіа», Центр демократії та верховенства права та Інститут розвитку регіональної преси.

Ініціатива є частиною програми «Голоси України» (Voices of Ukraine), яку координує Європейський центр свободи преси та медіа (European Centre for Press and Media Freedom — ECPMF). «Голоси України» реалізується у межах Ініціативи Ганни Арендт (Hannah-Arendt-Initiative) і фінансується Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини (German Federal Foreign Office).

Ідею створити фонд підтримала Всесвітня газетна асоціація (WAN-IFRA). Протягом останніх років міжнародним партнером також був ECPMF

Загалом від часів заснування МФСЖ прийняли 1015 заявок на 2196 страхових днів із загальним покриттям 100 тисяч доларів США.

Фото: АНРВУ

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
384
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду