
У Росії визнали «небажаним» Єльський університет через розслідування викрадення українських дітей
У Росії визнали «небажаним» Єльський університет через розслідування викрадення українських дітей


8 липня 2025 року Генеральна прокуратура Росії оголосила Єльський університет (США) «небажаною організацією». Про це повідомляє «Настоящее время» з посиланням на російське відомство.
У заяві Генпрокуратури йдеться, що діяльність університету нібито спрямована на «порушення територіальної цілісності РФ», «міжнародну блокаду» та «підрив економіки».
Зазначається також, що Єльський університет «виправдовує кошти, виділені на дискредитацію російської влади», а його Школу міжнародних відносин звинувачують у «підготовці опозиційних лідерів іноземних держав».
Крім того, російське відомство заявило, що університет нібито сприяв правовому обґрунтуванню вилучення російських активів за кордоном та посиленню санкцій проти Росії.
Однією з причин такого рішення, ймовірно, стало розслідування, проведене Лабораторією гуманітарних досліджень Єльського університету. За словами виконавчого директора лабораторії Натаніеля Реймонда, підрозділ зібрав докази воєнних злочинів Росії в Україні та відстежив місцезнаходження понад 30 тисяч дітей, яких вивезли з України до Росії.
З 1 липня лабораторія припинила роботу через припинення держфінансування з боку нової адміністрації президента США Дональда Трампа. Перед закриттям команда передала зібрані дані урядам України та США.
Визнання організації «небажаною» означає заборону будь-якої її діяльності на території Росії. Особи, що співпрацюють з нею, можуть бути притягнуті до адміністративної або кримінальної відповідальності.
Нагадаємо, що раніше Мін'юст Росії вніс корпорацію «Радіо Вільна Європа» / «Радіо Свобода» до переліку іноземних і міжнародних неурядових організацій, діяльність яких визнана «небажаною» на території країни.
Фото: Вікіпедія
