У Молдові російська пропаганда найбільше поширена в тіктоку, телеграмі та фейсбуку, —  ЦПД

У Молдові російська пропаганда найбільше поширена в тіктоку, телеграмі та фейсбуку, — ЦПД

23 Травня 2025
0
570
23 Травня 2025
17:37

У Молдові російська пропаганда найбільше поширена в тіктоку, телеграмі та фейсбуку, — ЦПД

0
570
Для здійснення операцій інформаційного впливу Росія використовує в Молдові різноманітні платформи: і класичні медіа, і соцмережі.
У Молдові російська пропаганда найбільше поширена в тіктоку, телеграмі та фейсбуку, —  ЦПД
У Молдові російська пропаганда найбільше поширена в тіктоку, телеграмі та фейсбуку, —  ЦПД

Російська пропаганда докладає великих зусиль, щоб зберегти свою присутність і вплив в інфопросторі Молдови. Там дії Кремля передусім спрямовані на дискредитацію євроінтеграційних процесів, знищення демократії та повернення країни до сфери впливу Росії. Про це йдеться в аналітичному звіті Центру протидії дезінформації «Вплив РФ в інформаційному полі Молдови». 

У звіті йдеться, що для здійснення операцій інформаційного впливу Росія використовує в Молдові різноманітні платформи: і класичні медіа, і соцмережі.

«Найбільше російська пропаганда присутня у ТіkТоk, Telegram та Facebook. Також Кремль для поширення пропаганди активно задіює дипломатичні установи РФ, окремих місцевих публічних осіб та організації тощо», — повідомляється у звіті ЦПД. 

У Центрі додають, що серед головних наративів, які російська пропаганда намагається поширювати в Молдові:

  • дискредитація України та українських біженців;
  • фейки про чинну владу Молдови;
  • просування сепаратистських настроїв;
  • наративи про «бездуховний Захід» і «єдиний культурний та історичний простір з Росією» .

«Через анонімність, низький поріг модерації месенджер Telegram також використовується для дезінформації. Крім того, попри блокування та значні обмеження, російські наративи все ж поширюються у Facebook та через певні медіаресурси», — йдеться у звіті. 

Зазначається, що головним джерелом інформації для громадян Молдови у 2024 р., за даними Барометра громадської думки, залишається телебачення (майже 37%), за ним соціальні мережі (21%) та новинні сайти (16%).

А найпопулярнішою соціальною мережею у Молдові залишається фейсбук.

Згідно з дослідженням Magenta Consulting, користувачі інтернету заходять у фейсбук (70%), інстаграм (35%), тікток (29%) i телеграм (28%) кілька разів на день.

Нагадаємо, що раніше Міжнародна правозахисна компанія Global Rights Compliance і проєкт із документування воєнних злочинів The Reckoning Project опублікували звіт «Фабрикація безкарності. Російські інформаційні операції в Україні: Використання Росією інформаційних алібі та їхній суттєвий внесок у планування, виконання та приховування міжнародних злочинів» («Фабрикація безкарності»), який містить поглиблений аналіз «інформаційних алібі». 

Фото: ЦПД

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
570
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду