
Платформа «Меморіал» представила спецпроєкт «Як звучить пам’ять»


Платформа пам'яті «Меморіал» презентувала спецпроєкт «Як звучить пам’ять», що розповідає історії полеглих на війні музикантів і досліджує, як музика допомагає берегти і вшановувати пам’ять героїв. Про це «Детектору медіа» розповіли у пресслужбі організації.
Проєкт містить серію матеріалів, доповнених музичними треками — давніми та сучасними, в яких звучить пам’ять. Платформа «Меморіал» підготувала спецпроєкт завдяки донату на пам’ять від Благодійного фонду імені Іллі Грабаря — полеглого воїна та саундпродюсера.
Кожен із п’яти текстів проєкту «Як звучить пам’ять» показує окремий спосіб ушанування.
- «Їхня молодість знову настане» — про композиції, присвячені чотирьом захисникам: музикантові й звукорежисеру Данилові Подибайлу, саундпродюсеру Іллі Грабарю, джазовому композитору Сергію Артемову та оперному співаку Василеві Сліпаку.
- «Хай звучить недоспіване» знайомить із музичними творами, які презентували вже після загибелі їхніх авторів на фронті: альбом «Пам’ятка» від Михайла Бікетова і лейблу Dnipropop, пісні Андрія Касенюка з гурту SilverTown, трек «Сила» на вірш «Витає полем дух» Артема Нагайченка.
- «Концерт як музичний меморіал» розповідає історії трьох полеглих захисників: барабанщика Миколи Состіна, тромбоніста Вадима Прокопчука і соліста філармонії Богдана Соломки.
- «Продовження музичної справи» — про музичні меморіальні практики на честь полеглих захисників. Це студія звукозапису на честь Олександра Бевза, сцена у пам’ять про Максима Науменка та фестиваль пам’яті Андрія Чепіля.
- «І будуть весною пташки прилітати, і будуть співати пісні». Від «Заповіту» Тараса Шевченка до «The Funeral» гурту Band of Horses — ця частина спецпроєкту про музику, якою проводжають в останню путь полеглих. Тут зібрані давні й сучасні мелодії, що виконують на честь захисників, а також розповіді про історію таких пісень і їхню роль в історії та пам'ятанні.
Переглянути спецпроєкт можна на сайті за посиланням.
Нагадаємо, нещодавно Платформа пам’яті «Меморіал» презентувала нову версію сайту. Серед оновлень — цифровий архів історій зі зручним інтерфейсом, нові функції пошуку історій за категоріями, тексти пам’яті та спецпроєкти, розділ з досвідами меморіалізації, ініціативи пам'яті, які втілюють рідні та побратими загиблих, та сторінка донатів.
Раніше ми повідомляли, що в Україні запустили онлайн-проєкт про загиблих діячів та діячок культури. На платформі зафіксовані імена 181 діяча та діячки української культури, вбитих Росією.
Фото надане пресслужбою організації
