Найпопулярніші в Україні телеграм-канали видаляють близько 13% опублікованого контенту, — дослідження ІМІ

Найпопулярніші в Україні телеграм-канали видаляють близько 13% опублікованого контенту, — дослідження ІМІ

12 Травня 2025
0
852
12 Травня 2025
18:00

Найпопулярніші в Україні телеграм-канали видаляють близько 13% опублікованого контенту, — дослідження ІМІ

0
852
Найвищі показники видалення контенту з 19 до 25 квітня 2025 року зафіксували у каналі Times of Ukraine (58%).
Найпопулярніші в Україні телеграм-канали видаляють близько 13% опублікованого контенту, — дослідження ІМІ
Найпопулярніші в Україні телеграм-канали видаляють близько 13% опублікованого контенту, — дослідження ІМІ

Українські телеграм-канали з мільйонною аудиторією видаляють близько 13% опублікованого контенту. Про це свідчать результати дослідження Інституту масової інформації (ІМІ), яке проводилося з 19 до 25 квітня 2025 року включно.

Як свідчать результати дослідженням, найвищі показники видалення контенту зафіксували у каналі Times of Ukraine (58% контенту, опублікованого в моніторинговий період). Серед лідерів також — «Инсайдер UA» (28%) та «Всевидящее ОКО» (17%). Натомість «Реальна Війна», «Реальний Київ», «Україна Сейчас» та «Київ ІНФО» видаляли не більш ніж 2–3% публікацій.

У каналах «Труха Україна», «Инсайдер UA», «Україна Online» та «Тризуб» більшість видаленого контенту стосувалася оголошення чи відбою повітряної тривоги, руху БпЛА або ракет, вибуху чи роботи ППО. В інших каналах більшість видаленого контенту стосувалася різних типів новин.

Лише в першу годину після публікації видаляють переважну частину контенту в «Україна Сейчас» (прибирає 73,5% таких постів протягом години), «Київ ІНФО» (71,5%), «Тризуб» (73%), «Реальна Війна» (66,5%). Найчастіше дописи стосувалися бойових дій, наслідків російських обстрілів, міжнародної політики чи кримінальних новин. 

Натомість у «Реальному Києві» 61,5% видалених постів зникають лише через три доби. На думку експертів ІМІ, частина з таких дописів має ознаки прихованої реклами на користь бізнесів чи політиків, що згодом просто зникає з публічного поля.

 В інфографіці представлено видалені пости, які мали контент, до неї не внесено видалених постів, які стосувались оголошення повітряної тривоги або відбою тривоги, руху БпЛА або ракет

«Труха Україна», «Україна Сейчас», «Телеграмна служба новин» зазвичай видаляють контент протягом доби, а Times of Ukraine, «Инсайдер UA», «Реальна Війна», «Реальний Київ», «Всевидящее ОКО», «Україна Online», «Тризуб», «Київ ІНФО» можуть зачищати стрічку навіть через кілька діб після публікації.

«Видалення постів у телеграм-каналах — це не випадковість, а системна стратегія, у якій адміни тестують реакцію аудиторії. Залежно від того, як “заходить” тема, її можуть або розкручувати далі, або прибирати з каналу. Щодо замовних постів, то вони здебільшого розміщені кілька діб і згодом видаляються, адже за умовами певних каналів така реклама може бути розміщена лише на певний період», — прокоментувала медіааналітикиня Яна Машкова.

ІМІ дослідив контент 12 найпопулярніших телеграм-каналів в українському сегменті, за даними Telemertrio, які працюють як новинні канали та мають понад 1 млн підписників: «Труха Україна», Times of Ukraine, «Инсайдер UA», «Реальна Війна», «Реальний Київ», «Україна Сейчас | УС: новини, політика, війна», «Всевидящее ОКО», «Україна Online», «Телеграмна служба новин — Україна», «Тризуб» та «Київ ІНФО | Новини Україна».

Видалені дописи вдалося витягнути за допомогою сервісу Telemetrio та проаналізувати за допомогою власних роботизованих інструментів.

Читайте також:

Фото: Unsplash

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
852
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду