Справу про напад на журналістку Таїсію Кутузову розглянуть в апеляції наново

Справу про напад на журналістку Таїсію Кутузову розглянуть в апеляції наново

11 Квітня 2025
0
373
11 Квітня 2025
15:37

Справу про напад на журналістку Таїсію Кутузову розглянуть в апеляції наново

0
373
Верховний Суд скасував виправдувальний вирок і направив на новий апеляційний розгляд справу щодо перешкоджання професійній діяльності журналіста.
Справу про напад на журналістку Таїсію Кутузову розглянуть в апеляції наново
Справу про напад на журналістку Таїсію Кутузову розглянуть в апеляції наново

Верховний Суд направив на новий апеляційний розгляд справу щодо перешкоджання професійній діяльності журналістки Таїсії Кутузової. Минулого року апеляційний суд виправдав правоохоронця, який напав на неї, — Верховний Суд це рішення скасував.

Про це повідомляє Верховний Суд у фейсбуці.

Як ідеться у повідомленні, Верховний Суд скасував виправдувальний вирок і направив на новий апеляційний розгляд справу щодо перешкоджання професійній діяльності журналіста.

«10 квітня 2025 року Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду розглянув касаційні скарги прокурора та представника потерпілої особи на вирок місцевого суду й ухвалу апеляційного суду в кримінальному провадженні за обвинуваченням поліцейського в перешкоджанні законній професійній діяльності журналістів», — ідеться у повідомленні.

У Верховному Суді зазначили, що за результатами розгляду колегія суддів ККС ВС ухвалила касаційні скарги прокурора та представника потерпілої задовольнити частково, ухвалу Київського апеляційного суду від 15 жовтня 2024 року скасувати і призначити новий розгляд у суді апеляційної інстанції.

«Суд скасував ухвалу Київського апеляційного суду, який підтримав виправдувальний вирок, і повернув справу на повторний розгляд. Це дає можливість апеляційному суду переглянути справу з урахуванням зауважень касаційного суду та дослідити докази, чого не може зробити касаційний суд», — розповіла адвокатка Таїсії Ольга Веретільник у коментарі Zmina.

Нагадаємо, 6 жовтня 2020 року група поліцейських застосувала силу до Таїсії Кутузової в селі Гатне на Київщині. Вона висвітлювала засідання сільської територіальної виборчої комісії, члени якої планували зняти з виборів одного з кандидатів у голови громади. Троє поліцейських заламали їй руки, вирвали камеру та пошкодили мікрофон.

Хоча напад був груповим, вирок стосується лише одного поліціянта. Його обвинувачували за ч. 3 ст. 171 Кримінального кодексу України  — перешкоджання законній професійній діяльності журналістів.

Прокурор просив обвинуваченому поліцейському чотири роки обмеження волі з позбавленням права обіймати посади чи вести певну діяльність строком на три роки.

4 березня 2024 року Києво-Святошинський районний суд визнав невинуватим і виправдав поліцейського «у зв'язку з відсутністю в його діях складу даного кримінального правопорушення».

Згідно з обвинувальним вироком, поліцейські прибули на виборчу дільницю, оскільки отримали повідомлення про появу там чоловіків міцної статури в спортивному одязі. Кутузова підійшла до поліцейських та запитала підстави, на яких затримували чоловіків. Не зрозумівши відповіді поліції, вона почала знімати затримання. У відповідь поліцейські стали вимагати покинути місце та припинити відеозйомку. 

При цьому поліцейський, якого врешті суд виправдав, не назвавшись і не показавши службового посвідчення, схопив Кутузову за руку, вирвав камеру та відштовхнув її. Усе це він зробив попри те, що Таїсія відрекомендувалася як журналістка. Після цього він покинув місце події. У конфлікті брали участь ще двоє його колег, але на суді вони фігурували як свідки.

Захисник обвинуваченого стверджував, що Кутузова підробила посвідчення від KyivPost, вказавши на помилку в ньому, та заявив, що посвідчення є неприпустимим доказом. Адвокат Кутузової пояснив, що її посвідчення KyivPost містило технічну помилку, а саме неправильно вказаного видавця — ТОВ «Бізнесгруп»: з однією літерою «п» замість правильної назви з двома «п».

Київський апеляційний суд 15 жовтня 2024 року залишив без змін вирок Києво-Святошинського райсуду.

Фото: Олексій Арунян / «Ґрати»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
373
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду