
Низка медіа поширила недостовірні цитати з інтерв'ю російського солдата «Слідству.Інфо»
Низка медіа поширила недостовірні цитати з інтерв'ю російського солдата «Слідству.Інфо»


Низка українських медіа поширила недостовірні цитати з інтерв’ю «Слідства.Інфо» з російським військовим 76-ї десантно-штурмової дивізії Росії Ніколаєм Карташевим, якого наразі обвинувачують у вбивстві цивільного в Бучі. Окупант також був свідком, як з місцевих жителів знущалися інші окупанти.
«Розслідування "Буча: зізнання російського солдата" за дві доби набрало 366 тисяч переглядів, його також швидко підхопили інші медіа. Однак не всі це зробили добросовісно, бо в понеділок увечері я побачила, що в соцмережах активно поширюють нібито цитати росіянина Карташева (якого “Слідство.Інфо” записувало в СІЗО. — Ред.), які не відповідають дійсності. Тобто вони були вигадані», — розповіла «Детектору медіа» журналістка Владислава Кобко, авторка спецрепортажу.
Недостовірні цитати, в тому числі, поширили видання «Букви» і сайт «Миротворець». Зокрема, медіа опублікували цитату нібито Карташева, який заявив: «Я хочу назад, я хочу повернутися в армію. Хочу воювати, хочу мститися».
Однак у репортажі цієї цитати немає, а Карташев каже про ненависть до України та Росії.
«Я з кожним роком, як тут сижу, у мене більше злості і до України, і до Росії. До Росії злість через обміни, бо їдуть ті, які посиділи тиждень, два, місяць. А тут чекаєш якийсь суд і не можеш поїхати. А до України через те, що судять довго. У деяких так, а я уже півтора року, і процес не зсунувся з місця», — каже росіянин.
Наразі невідомо, каже Кобко, ким були вигадані ці цитати — штучним інтелектом чи самими журналістами.
«Втім, схиляюсь саме до першого. Ці цитати опублікували "Букви", але швидко підхопили й інші медіа. І це ще одна проблема, бо вони вирішили проігнорувати першоджерело, хоча і відносно швидко це підправили після повідомлення нашої керівниці СМ-відділу», — уточнила журналістка.
Додано: у відповідь на прохання про коментар видання «Букви» оприлюднило повідомлення, що помилилося, цитуючи інтерв'ю Карташева, та перепросило в читачів.
Нагадаємо, що три роки тому, 31-го березня 2022 року, Сили оборони деокупували Бучу на Київщині.
За місяць у місті, що перебувало під окупацією, померла 381 людина, з яких 281 загинула через бойові дії.
