
Представники Офісу президента одинадцять разів з'являлися в ефірі телемарафону протягом 24—30 березня, — моніторинг
Представники Офісу президента одинадцять разів з'являлися в ефірі телемарафону протягом 24—30 березня, — моніторинг


Представники Офісу президента одинадцять разів з'являлися в ефірі телемарафону. Про це свідчить моніторинг «Детектора медіа» за 24—30 березня 2025 року.
Так, п’ять разів (по разу на всіх каналах) в ефір запрошували радника керівника ОП Михайла Подоляка. Сумарно в ефірі він був одну годину і 17 хвилин. Його колега Сергій Лещенко двічі побував на «Раді» та двічі на «Інтері», причому один раз як герой програми «Newsмейкер» 27 березня, з повтором у нічному блоці. Загальний час в ефірі — година 10 хвилин.
Окрім цього, від Офісу президента в телемарафоні протягом тижня були заступник керівника Офісу Ігор Жовква («Рада») й уповноважений президента з питань санкційної політики Владислав Власюк («Ми — Україна»).
Водночас народних депутатів протягом звітного тижня в телемарафон запрошували 19 разів, тоді як попереднього тижня було 15 запрошень.
Представники владної фракції партії «Слуга народу» були в ефірі 11 разів. Двічі запрошували представників «Батьківщини», двічі — представників депутатської групи «Довіра», а також одну представницю депгрупи «За майбутнє» і одну позафракційну депутатку.
Більшість учасників телемарафону запрошували лише представників «Слуги народу». Інших депутатів запрошували в ефіри каналу «Рада». Представниця фракції «Голосу» також побувала в ефірі «1+1». Представників «Європейської солідарності» протягом цього тижня не запрошували.
На Першому каналі Суспільного народних депутатів протягом звітного тижня запрошували 31 раз (попереднього тижня було 24). Серед них — представники партії «Слуга народу» (13 разів), представники «Європейської солідарності» (9 разів), представники «Голосу» (5 разів), представники «Батьківщини» (3 рази) та позафракційна депутатка (1 раз).
Детальніше про висвітлення основних тем тижня в телемарафоні «Єдині новини» й ефірі Першого каналу Суспільного 24—26 березня, прояви політичного піару, російські наративи, токсичних медійних персонажів та порушення основних стандартів інформаційної журналістики читайте в моніторингу «Детектора медіа» за посиланням.
Нагадаємо, згідно з моніторингом «Детектора медіа» за 30 грудня 2024 — 1 січня 2025 року, двом радникам керівника Офісу президента — Михайлу Подоляку і Сергію Лещенку — приділили ефіру більше, ніж будь-кому з народних обранців. Подоляк сумарно був у марафоні 41 хвилину, а Лещенко — 32 хвилини.
Як засвідчив моніторинг за квітень — червень 2024 року, з 20 травня, після виходу з телемарафону Суспільного, народні депутати від «Європейської солідарності» більше не з’являлись у випусках «Єдиних новин». У серпні і вересні представників «Голосу» запрошували лише по одному разу, «Європейська солідарність» не була представлена взагалі.
- Читайте також: Мономарафон. Гостьова цензура «Єдиних новин»
У свою чергу, Європейська комісія розкритикувала спільний телемарафон «Єдині новини» і заявила, що Україна має працювати над відновленням плюралістичного медіаландшафту. Про це йдеться в комюніке Єврокомісії у зв’язку з презентацією доповіді щодо розширення блоку. Брюссель висловив занепокоєння щодо фінансування телемарафону з держбюджету і його об’єктивності.
Раніше Держдеп США оприлюднив звіт про дотримання прав людини в Україні у 2023 році, де було зазначено, що створення спільного телемарафону «Єдині новини», до виробництва якого не допустили низку «афілійованих з опозиційними партіями» каналів (5 канал, Прямий, «Еспресо»), забезпечує владі «безпрецедентний рівень контролю за теленовинами у праймтайм».
У жовтні голова Комітету з питань свободи слова Ярослав Юрчишин повідомив, що Держаудитслужба (ДАСУ) має зауваження до національного телемарафону та назвала його діяльність «умовно ефективною».
Архівне фото: «1+1 медіа»
