Maxar відновлює доступ для України до супутникових знімків

Maxar відновлює доступ для України до супутникових знімків

12 Березня 2025
370
12 Березня 2025
11:32

Maxar відновлює доступ для України до супутникових знімків

370
За даними «Мілітарного», українські користувачі програми Global Enhanced GEOINT Delivery (GEGD), яка надає доступ до комерційних супутникових зображень, почали отримувати листи про відновлення.
Maxar відновлює доступ для України до супутникових знімків
Maxar відновлює доступ для України до супутникових знімків

Американська аерокосмічна компанія Maxar Technologies відновлює акаунти українських користувачів програми Global Enhanced GEOINT Delivery (GEGD) від уряду США, яка надає доступ до комерційних супутникових зображень. Про це «Мілітарному» підтвердили декілька користувачів сервісу.

11 березня, за результатами переговорів між делегаціями з України та США у Джидді, Україні скасували паузу у наданні розвіданих та військової допомоги.

Після цього «Мілітарний» звернувся по коментар до Maxar Technologies стосовно відновлення доступу для українських користувачів.

Станом на 8:00 12 березня редакції все ще не надали офіційних коментарів, однак користувачі вже почали отримувати повідомлення про відновлення.

Нагадаємо, 5 березня США призупинили обмін розвідданими  з Україною. За два дні, 7 березня, компанія Maxar Technologies підтвердила, що це є рішенням уряду.

Maxar Technologies відіграє важливу у підтримці України, надаючи високоякісні супутникові знімки, які допомагають відстежувати переміщення російських військ, фіксувати руйнування та документувати воєнні злочини країни-терориста.

Завдяки їхнім супутникам було зафіксовано скупчення військової техніки на кордоні ще до вторгнення, а також наслідки атак, наприклад, у Бучі та Маріуполі.

Фото: Maxar Technologies / X

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
370
Читайте також
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Ігор
4 год. тому
Просто треба було натиснути на ж#д@ вони розуміють тільки силу. Особливо коли болить їх гаманцю та жаги влади. Першим зробили найважчу справу, це 79%. Тепер лишилась менше, тільки 21%, і справа зроблена. Але не треба заспокоюватися, хитрість божих не знає меж вони можуть і далі тягнути. Їм не можна вірити в жодному разі, вони завжди брешуть - кажуть одне роблять навпаки.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду