
Олексій Мустафін став новим ведучим проєкту про південь України «Деокупована історія»
Олексій Мустафін став новим ведучим проєкту про південь України «Деокупована історія»


Історик, публіцист, ексмедіаменеджер Олексій Мустафін став новим ведучим програми про південь України «Деокупована історія» від проєкту «Новини Приазов’я». Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив військовий, журналіст, колишній ведучий програми Олександр Янковський.
Продюсерка програми «Деокупована історія» Юлія Щетина в коментарі «Детектору медіа» підтвердила цю інформацію та сказала, що наразі Янковський не має змоги продовжувати роботу над «Деокупованою історією», адже влітку 2024 року долучився до лав ЗСУ.
Водночас у січні 2025 року, під час відпустки, він встиг записати два перші випуски для нового сезону. Надалі в ролі ведучого глядачі побачать Олексія Мустафіна.
За словами продюсерки, команда шукала ведучого, який має глибоке розуміння історичних процесів та є дотичним до теми минулого населених пунктів півдня України.
«Олексій Мустафін є автором історичних книг, зокрема й про південь України. Крім того, він був гостем першого випуску програми, де розповідав про те, що "Росія не засновувала, а перейменовувала сучасні українські міста". Глядачі дуже добре сприйняли цей випуск на ютубі та в соцмережах. Тож ми запросили Олексія до співпраці», — сказала Юлія Щетина.
- Читайте також: «Коли вибухають ракети — це більше підштовхує до з’ясування історичних коренів сучасних подій»
«Детектор медіа» звернувся до Олексія Мустафіна по коментар та очікує на відповідь.
За словами Юлії Щетини, зйомки нових випусків з ведучим тривають з лютого цього року.
У новому сезоні заплановано 20 епізодів, які виходитимуть на ютуб-каналі «Новини Приазов’я» раз на тиждень, щонеділі. Наразі до публікації вже готують випуски про історію Нікополя, Миколаєва, Очакова, Калинівського (Херсонщина) та Василівки (Одещина).
Водночас наступні епізоди ще перебувають у розробці, тож продюсерка закликає глядачів писати в коментарях під відео, про історію яких сіл і містечок півдня вони хотіли б дізнатися більше.
Зараз на ютуб-каналі можна переглянути перший випуск, присвячений історії українського Криму, з Олександром Янковським та гостем програми, істориком Олександром Алфьоровим.
Нагадаємо, перший сезон програми «Деокупована історія» стартував у березні 2024 року. Упродовж 23 випусків Олександр Янковський разом із запрошеними експертами, істориками та краєзнавцями розбирав російські міфи щодо півдня України, а також розповідав справжню історію міст і селищ Херсонської та Запорізької областей.
За словами Юлії Щетини, команда побачила багато схвальних відгуків про програму «Деокупована історія» від глядачів каналу «Новини Приазов'я».
«У коментарях під відео вони пишуть, що для них дуже важливо дізнаватися справжню історію рідного краю. Багато людей дивляться програму з еміграції і кажуть: "Подивилися випуск — і ніби знову побували вдома"», — зауважила продюсерка.
Фото надане Олексієм Мустафіним
