У Британії вийшла книга Вікторії Амеліної «Щоденник війни і правосуддя»

У Британії вийшла книга Вікторії Амеліної «Щоденник війни і правосуддя»

14 Лютого 2025
345
14 Лютого 2025
10:33

У Британії вийшла книга Вікторії Амеліної «Щоденник війни і правосуддя»

345
Протягом лютого—березня книга стане доступною також у книгарнях США, Франції, Швеції, Італії та Німеччини.
У Британії вийшла книга Вікторії Амеліної «Щоденник війни і правосуддя»
У Британії вийшла книга Вікторії Амеліної «Щоденник війни і правосуддя»

13 лютого у Великій Британії офіційно вийшла у світ книга української письменниці Вікторії Амеліної, яка загинула від російського обстрілу, «War & Justice Diary: Looking at Women Looking at War» («Щоденник війни і правосуддя: Дивлячись на жінок, що дивляться на війну»). Про це повідомила колишня очільниця Українського ПЕН Тетяна Терен.

Книга Вікторії Амеліної буде доступною в продажу також в інших країнах:

  • з 18 лютого — у книгарнях США (видавництво St. Martin's Press);
  • з 19 лютого — у Франції (видавництво Flammarion);
  • з 24 лютого — у Швеції (видавництво Ersatz Publishing);
  • з 18 березня — в Італії (видавництво Guanda);
  • з 21 березня — в Німеччині (видавництво Edition Fototapeta).

«Якщо у ці дні вам важливо пояснити вашим іноземним друзям, колегам і партнерам, що означає — жити понад 10 років у війні, чого прагне і за що бореться Україна — будь ласка, подаруйте їм книжку нашої Віки, яку в нас і нашої культури забрала Росія», — написала Тетяна Терен.

Книга «Щоденник війни і правосуддя» містить фотографії, щоденники, інтерв'ю, свідчення з війни, які записала Амеліна. У ній зібрані історії про українських жінок, які залучені в боротьбу з російськими окупантами або допомагають цю боротьбу вести, зокрема адвокатки та військової Євгенії Закревської, правозахисниці Лариси Денисенко, лавреатки Нобелівської премії миру Олександри Матвійчук, бібліотекарки з Капитолівки Юлії Какулі-Данилюк, яка допомогла відшукати щоденник окупації закатованого дитячого письменника і волонтера Володимира Вакуленка.

Передмову до книги написала Марґарет Етвуд — канадська письменниця, феміністка, поетеса, літературна критикиня, активістка захисту довкілля, авторка роману-антиутопії «Оповідь служниці». 

BBC внесло «Щоденник війни і правосуддя» до 40 найзахопливіших книг, які варто прочитати у 2025 році. 

Вікторія Амеліна — українська письменниця та громадська діячка, членкиня PEN Ukraine і правозахисниця. Вона померла внаслідок важких поранень після ракетного обстрілу по Краматорську у червні 2023 року. Репортаж з прощання з письменницею в Києві читайте тут.

Амеліна є авторкою роману «Синдром листопаду, або Homo Compatiens» (2014 рік), роману «Дім для Дома» (2017 рік), дитячих книжок «Хтось, або Водяне Серце» (2016 рік) та «Е-е-есторії екскаватора Еки» (2021 рік).

У 2021 році вона стала лавреаткою літературної Премії імені Джозефа Конрада. Того ж року заснувала Нью-Йоркський літературний фестиваль, що відбувався в селищі Нью-Йорк у Бахмутському районі Донецької області.

З літа 2022 року Вікторія Амеліна долучилася до правозахисної організації Truth Hounds, з якою працювала як документаторка воєнних злочинів на деокупованих територіях на сході, півдні та півночі України, зокрема в Капитолівці на Ізюмщині, де знайшла щоденник убитого росіянами письменника Володимира Вакуленка.

У січні 2024 року президент Володимир Зеленський нагородив Амеліну посмертно орденом «За заслуги» ІІІ ступеня.

У лютому 2024-го британське видавництво Jetstone випустило збірку Амеліної «Writing Under Fire: Poetry and Prose from Ukraine and the Black Country» («Писати під вогнем: Поезія і проза з України та Black Country»), присвячену пам’яті загиблої української письменниці.

У грудні 2024 року Вікторію Амеліну нагородили Спеціальною відзнакою Prix Voltaire під час 34-го Міжнародного конгресу видавців, що проходив у Ґвадалахарі, у Мексиці. Нагорода вручається посмертно Міжнародною асоціацією видавців для того, щоб підкреслити виняткову боротьбу за свободу самовираження лавреата або лавреатки і те, яким чином його або її змусили мовчати.

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
345
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду