RSF: Уряди країн світу відповідальні за 45% випадків зникнення журналістів

RSF: Уряди країн світу відповідальні за 45% випадків зникнення журналістів

15 Січня 2025
239
15 Січня 2025
14:11

RSF: Уряди країн світу відповідальні за 45% випадків зникнення журналістів

239
Організація «Репортери без кордонів» закликає країни світу ратифікувати Міжнародну конвенцію про захист осіб від насильницьких зникнень.
RSF: Уряди країн світу відповідальні за 45% випадків зникнення журналістів
RSF: Уряди країн світу відповідальні за 45% випадків зникнення журналістів

З нагоди першого Всесвітнього конгресу з насильницьких зникнень у Женеві міжнародна організація «Репортери без кордонів» (RSF) закликала країни світу ратифікувати Міжнародну конвенцію про захист усіх осіб від насильницьких зникнень.

Згідно з даними Всесвітнього індексу свободи преси RSF за 2024 рік, уряди несуть відповідальність за 45% випадків зникнення журналістів у світі. З 95 журналістів, зниклих безвісти на сьогодні, 43 працівники стали жертвами насильницького зникнення.

Міжнародне право визначає цей тип зникнення як позбавлення свободи особи офіційною владою, яка відмовляється визнати це позбавлення і розкрити долю та місцеперебування відповідної особи.

«Важко уявити, що країни, які мають захищати свободу преси, насправді є тими самими силами, які організовують зникнення журналістів або закривають на це очі. І все ж принаймні 43 журналісти у світі сьогодні є жертвами насильницьких зникнень.

Беручи участь у цьому першому конгресі, RSF пишається тим, що зобов’язується всесвітньо ратифікувати Конвенцію ООН проти насильницьких зникнень, розслідувати та повідомляти про ці випадки та співпрацювати з національними та міжнародними системами правосуддя для покарання винних і компенсації жертвам», — сказав директор з адвокації та допомоги RSF Антуан Бернар.

Нагадаємо, згідно зі звітом «Репортерів без кордонів» за 2024 рік, 95 журналістів вважаються зниклими безвісти у 34 країнах світу. Більше чверті з них (28) зникли за останні десять років.

Найнебезпечнішою мирною країною для журналістів є Мексика. На неї припадає понад 30% випадків зникнення журналістів. Чотири нові насильницькі зникнення у 2024 році відбулися в Буркіна-Фасо, Нікарагуа, Росії та Сирії.

Окрім цього, організація зафіксувала тривожне збільшення атак на журналістів у 2024 році, особливо в зонах конфліктів — там зосереджена половина вбивств журналістів, зафіксованих минулого року. 

Фото: Getty Images

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
239
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду