Український фільм про захоплення росіянами ЧАЕС покажуть на Берлінському кінофестивалі

Український фільм про захоплення росіянами ЧАЕС покажуть на Берлінському кінофестивалі

9 Січня 2025
462

Український фільм про захоплення росіянами ЧАЕС покажуть на Берлінському кінофестивалі

462
Стрічка створена на основі записів камер відеоспостереження, зроблених під час подій на Чорнобильській атомній електростанції в лютому 2022 року.
Український фільм про захоплення росіянами ЧАЕС покажуть на Берлінському кінофестивалі
Український фільм про захоплення росіянами ЧАЕС покажуть на Берлінському кінофестивалі

На ювілейному 20-му Forum Expanded, який є частиною Берлінського міжнародного кінофестивалю, відбудеться прем'єра фільму українського режисера Олексія Радинського «Спеціальна операція». Стрічка розповідає про окупацію Чорнобильської АЕС російськими військами на початку вторгнення в Україну. Про це повідомляє сайт Berlinale.

«Спеціальна операція» — це документальний фільм, створений на основі записів камер відеоспостереження, зроблених під час окупації Чорнобильської атомної електростанції в лютому 2022 року. Без діалогів і традиційного наративу фільм ставить глядацтво в позицію свідків подій, показуючи, як російські військові діяли на території ЧАЕС.

Режисер Олексій Радинський називає свій фільм доказом: кожен кадр є свідченням воєнного злочину, а сам підхід до зображення подій спрямований на руйнування міфів про російську армію.

«Для мене важливо, що прем'єра відбудеться саме в секції Forum Expanded, яка поєднує експериментальне та політичне кіно», — каже Радинський.

Створення фільму стало можливим завдяки зусиллям анонімних працівників ЧАЕС, які ризикували життям, зберігаючи записи під час окупації. 

«Велика подяка анонімним працівникам і працівницям станції, які під час окупації з ризиком для власного життя зберігали для історії ці відеоматеріали. Дуже дякую за можливість створити цей фільм нашій команді: продюсерці Любі Кнорозок, режисеру монтажу Тарасу Співаку, співзасновниці The Reckoning Project Наталці Гуменюк, співпродюсерці Юрзі Кей та іншим учасникам та учасницям команди, яких ми при нагоді перелічимо окремо. Також подяка за надані матеріали найбільш незвичним для мене, але навдивовижу продуктивним партнерам: Екологічній прокуратурі та Офісу Генерального прокурора України за надані матеріали», — написав у телеграмі Олексій Радинський.

Forum Expanded у 2025 році охоплює 24 проєкти з 21 країни та відзначає своє 20-річчя. Усі ці роботи досліджують явище прозорості та його здатність розкривати складні реалії сьогодення. Автори торкаються тем особистих і колективних історій, війни, колоніальної спадщини, екологічної кризи та соціальної нерівності, використовуючи підхід втручання, а не спостереження.

Раніше «Детектор медіа» писав про те, що у рамках Київського міжнародного фестивалю короткометражних фільмів KISFF відбулася прем’єра нової роботи документаліста Олексія Радинського «Там, де закінчується Росія». Фільм зроблений у комбінованому жанрі докуфікшн: на екрані маємо монтаж архівних кадрів, а за кадром звучать начитані Любою Кнорозок щоденникові записи вигаданої сценаристки ігрового фільму, яка їздить по локаціях майбутніх зйомок. Варто одразу зазначити, що цей текст написаний режисером у суворій відповідності до тогочасних суспільних обставин і документів.

Також ми писали про стрічку Олексія Радинського «Нескінченності за Флоріаном», присвячену українському архітектору Флоріану Юр’єву. 

На фото кадр з фільму «Спеціальна операція»

Фото: фейсбук Олексія Радинського

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
462
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду