Екссуддя Арестова подала позов на журналіста «Схем», який знайшов у неї російське громадянство

Екссуддя Арестова подала позов на журналіста «Схем», який знайшов у неї російське громадянство

23 Грудня 2024
2116
23 Грудня 2024
20:46

Екссуддя Арестова подала позов на журналіста «Схем», який знайшов у неї російське громадянство

2116
Позов про захист честі, гідності та ділової репутації колишня суддя подала також проти української служби «Радіо Свобода», Державного бюро розслідувань та Держказначейства.
Екссуддя Арестова подала позов на журналіста «Схем», який знайшов у неї російське громадянство
Екссуддя Арестова подала позов на журналіста «Схем», який знайшов у неї російське громадянство

Колишня суддя Донецького окружного адміністративного суду Людмила Арестова подала позов про захист честі, гідності та ділової репутації проти української служби «Радіо Свобода» та журналіста проєкту «Схеми» Георгія Шабаєва, який виявив у неї російське громадянство влітку 2023 року. Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Як свідчать публічні дані судового реєстру, Шевченківський районний суд Києва отримав позов від Арестової ще 15 липня. Однак слухати справу починають лише тепер. Перше підготовче засідання відбудеться у вівторок, 24 грудня, о 13:00. Розглядатиме справу суддя Ірина Макаренко.

Співвідповідачами виступає Державне бюро розслідувань та Державна казначейська служба України. Арестова закидає ДБР неправомірне поширення інформації про неї у відповіді на запит «Схем» та вимагає у казначейства виплатити їй за це моральну шкоду у 20 000 гривень.

Додатково Арестова просить суд стягнути сукупно 180 тисяч гривень моральної шкоди з журналіста Георгія Шабаєва та української служби «Радіо Свобода». У своєму позові Арестова просить визнати інформацію з розслідування «Схем» про її російське громадянство, опублікованого 13 липня 2023 року, «недостовірною та такою, що порочить честь, гідність та ділову репутацію» та видалити з публікації її фотографії, які «Схеми» знайшли у відкритих джерелах.

Юристка Віра Крат, яка представляє редакцію в суді, вважає позов Арестової проти журналістів необґрунтованим.

«Журналісти діяли добросовісно в підготовці матеріалу з дотриманням журналістських стандартів діючого законодавства. Жодних порушень прав позивачки або членів її сім’ї не було. Будемо доводити правоту журналістів всіма законними способами», – повідомила Крат.

Нагадаємо, 13 липня 2023 року журналісти проєкту «Схеми» оприлюднили розслідування про те, що суддя Арестова є громадянкою Росії, а російський паспорт отримала у 2014 році на підставі «договору про прийняття Криму до складу Росії».

Суддя Арестова надіслала до Вищої ради правосуддя й Офісу Генерального прокурора заяву про «втручання в здійснення нею правосуддя з метою її дискредитації».

На підставі цього 26 липня Слов’янська окружна прокуратура відкрила кримінальну справу щодо журналістів «Схем». Санкція статті, за якою відкрили провадження, передбачає штраф до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів, або виправні роботи на строк до двох років, або арешт на строк до шести місяців. Утім, вже 27 липня Національна поліція закрила кримінальне провадження проти журналістів «Радіо Свобода» у зв’язку з відсутністю складу кримінального правопорушення.

Після цього журналісти «Радіо Свобода» направили запит до голови ВРП Григорія Усика з питанням, чи відомо йому або членам ВРП про наявність у судді російського громадянства і чи може це впливати на доброчесність судді. У відповідь ВРП повідомила, що звернулася до Служби безпеки України, щоб встановити, чи справді суддя Арестова має російське громадянство.

У травні 2024-го Вища рада правосуддя відкрила дисциплінарну справу щодо судді Людмили Арестової. ВРП встановила, що в діях Арестової можуть були наявні «ознаки дисциплінарного проступку, що порочить звання судді або підриває авторитет правосуддя».

У серпні дисциплінарна палата ВРП відсторонила Арестову від здійснення правосуддя. А вже 10 грудня Вища рада правосуддя звільнила суддю Людмилу Арестову за наявність у неї російського громадянства. Таким чином, Арестова втратила статус судді.

Ілюстрація: «Схеми»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2116
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду