Громадські організації та журналісти закликають Раду відкрити засідання комітетів

Громадські організації та журналісти закликають Раду відкрити засідання комітетів

16 Грудня 2024
857

Громадські організації та журналісти закликають Раду відкрити засідання комітетів

857
Низка громадських організацій та журналістів закликає Верховну Раду зробити засідання парламентських комітетів відкритими для журналістів і громадськості та ухвалити законопроєкт №11321 до кінця року.
Громадські організації та журналісти закликають Раду відкрити засідання комітетів
Громадські організації та журналісти закликають Раду відкрити засідання комітетів

Оригінал публікації на сайті «Інституту масової інформації» за посиланням

На переконання авторів заяви, наразі не існує жодних безпекових ризиків, які б завадили підвищенню прозорості проведення засідань комітетів Верховної Ради.

«Адже більшість засідань комітетів наразі проводяться в онлайн-режимі. А переважна більшість комітетів – вже забезпечує трансляцію своїх засідань онлайн. До того ж за час повномасштабного вторгнення відомі і випадки публічних засідань комітетів за участі журналістів. Публічність таких засідань у жодному з випадків не призвела до виникнення безпекових ризиків», – йдеться в заяві.  

Повний текст заяви:

Ми, громадські організації та журналісти, вітаємо погодження Верховною Радою зобовʼязання прийняти закон про відкритість засідань комітетів та їх онлайн-трансляцію в межах «Діалогів Жана Моне».  

Наразі законопроєкт №11321, який передбачає відкриту роботу комітетів Верховної Ради, вже готовий до другого читання. Отже, Верховна Рада може ухвалити законопроєкт №11321 та відкрити засідання комітетів парламенту вже до кінця 2024 року. 

Так,  засідання більшості комітетів Верховної Ради лишаються закритими для громадськості з 2020 року (через епідемію COVID-19), а з початком повномасштабного вторгнення рівень закритості інформації щодо засідань лише посилився.

Наразі, на наше переконання, не існує жодних безпекових ризиків, які б завадили підвищенню прозорості проведення засідань комітетів Верховної Ради України. 

Адже більшість засідань комітетів наразі проводяться в онлайн-режимі. А переважна більшість комітетів – вже забезпечує трансляцію своїх засідань онлайн. До того ж за час повномасштабного вторгнення відомі і випадки публічних засідань комітетів за участі журналістів. Публічність таких засідань у жодному з випадків не призвела до виникнення безпекових ризиків.  

Враховуючи вищезазначене, закликаємо народних депутатів законодавчо забезпечити: 

  • трансляцію засідань комітетів Верховної Ради; 
  • можливість доступу на засідання комітетів Верховної Ради журналістів та представників громадянського суспільства;
  • завчасне (за 24 години) публічне інформування про час проведення засідання та питання, які планує розглянути комітет на вебсайтах комітетів. 

Для цього Верховна Рада має включити до порядку денного до кінця 2024 року та ухвалити в цілому законопроєкт №11321, який вже готовий до другого читання.  

Заяву підписали:

  1. Центр протидії корупції 
  2. Рух ЧЕСНО
  3. Інтегріті ЮА
  4. ВО «Автомайдан»
  5. Центр економічної стратегії
  6. Міждисциплінарний науково-освітній центр протидії корупції в Україні (ACREC)
  7. Фундація DEJURE 
  8. Громадська ініціатива «Голка»
  9. Платформа Громадський Контроль 
  10. Антикорупційний центр МЕЖА
  11. Харківський антикорупційний центр
  12. ГО «Детектор медіа»
  13. Лабораторія цифрової безпеки
  14. Bihus.info
  15. Громадянська мережа ОПОРА
  16. Інститут законодавчих ідей
  17. Інститут масової інформації

Нагадаємо, 25 листопада 2024 року низка громадських організацій та медіа розробили рекомендації для вдосконалення доступу журналістів до діяльності Верховної Ради.

Ілюстративне фото: Андрій Дубчак, «Радіо Свобода»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
857
Читайте також
01.12.2024 13:10
Оксана Романюк, «Інститут масової інформації»
457
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду