Сучасні технології дозволяють зробити Верховну Раду відкритою навіть при воєнному стані, — Оксана Романюк

Сучасні технології дозволяють зробити Верховну Раду відкритою навіть при воєнному стані, — Оксана Романюк

28 Листопада 2024
506
28 Листопада 2024
20:34

Сучасні технології дозволяють зробити Верховну Раду відкритою навіть при воєнному стані, — Оксана Романюк

506
Очільниця ІМІ переконана, що парламент повинен відновити трансляції засідань в режимі реального часу та публікувати порядок денний.
Сучасні технології дозволяють зробити Верховну Раду відкритою навіть при воєнному стані, — Оксана Романюк
Сучасні технології дозволяють зробити Верховну Раду відкритою навіть при воєнному стані, — Оксана Романюк

Верховна Рада має знову стати відкритішою, зокрема транслювати свої засідання в режимі реального часу, а також публікувати порядок денний. Таку думку під час круглого столу на тему «Відкрита Верховна Рада: до міжнародних стандартів в умовах війни» висловила директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк

Вона, як і шефредакторка «Детектора медіа» Наталія Лигачова, певна, що саме закритість та непрозорість — одна з причин, чому падає довіра суспільства до парламенту. Тому відкритість парламенту, за словами Романюк, це не просто забаганка журналістів.

«Закритість сприяє дезінформації. Дослідження Інституту масової інформації свідчать, що про парламент в соцмережах є дуже багато маніпуляцій, дуже багато фейків, дезінформації. Чому це стало важливим? Тому що немає прозорості. А як це перевірити? Як громадянин може перевірити цю інформацію, коли парламент просто закритий і немає ні трансляції, — сказала Оксана Романюк. — Я нагадаю, що і Європейський Союз, і Рада Європи неодноразово підкреслювали, що навіть під час воєнного стану парламент має залишатися підзвітний перед громадянами. Сучасні технології дозволяють забезпечити і відкритість, і безпеку. Що можна зробити? У нас є чотири пропозиції».

Говорячи про те, як парламенту відновити довіру суспільства до себе, Оксана Романюк зазначила, що потрібно остаточно ухвалити законопроєкт №11321, який передбачає посилення гарантій діяльності медіа, журналістів та громадян на доступ до інформації. Також, на її думку, треба повернути трансляції засідань у режимі реального часу, бо їх і так ведуть ті чи інші депутати у власних соцмережах. Тому, переконана Романюк, про безпеку тут не йдеться, і сучасні технології дадуть змогу водночас і зробити Раду більш відкритою, і не створювати ризиків.

«Дуже багато на початку депутатів говорили про безпеку: “Ой, безпека, безпека, безпека”. А прямі трансляції, які ведуть десятки народних депутатів у режимі реального часу, — це що? Під час засідань пише якийсь депутат, що прямо зараз в парламенті перебуває Шмигаль, фото із зали засідань публікують, відео. Ці трансляції не створюють безпекових ризиків? Тому, будь ласка, не закриваймо очі на такого величезного слона в кімнаті. Отож, я вважаю, що ВР потрібно запустити прямі трансляції, які переривати лише на час повітряної тривоги», — заявила вона.

У відповідь на її репліку про трансляції депутатів із зали засідань народний депутат від партії «Слуга народу» Євгеній Брагар висловив думку, що за це депутатів потрібно притягати до відповідальності

Зазначимо, на час воєнного стану в Україні заборонили транслювати засідання Верховної Ради

Днями низка медіа та громадських організацій закликали розширити доступ журналістів до засідань Верховної Ради та парламентських комітетів.

У жовтні 2024 року комітет з питань свободи слова розглянув до другого читання законопроєкт №11321, в якому запропонував забезпечити онлайн-трансляцію відкритих засідань парламентських комітетів. Голова комітету, нардеп Ярослав Юрчишин, зауважив, що в законопроєкті пропонується більш чітке регулювання права журналістів та громадськості дистанційно відвідувати відкриті засідання комітетів у режимі відеоконференції.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
506
Читайте також
01.12.2024 13:10
Оксана Романюк, «Інститут масової інформації»
398
13.08.2024 17:30
Валерія Буняк
Мар'яна Зінченко
«Детектор медіа»
746
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду