Ексдепутату Колесніченку оголосили про підозру в держзраді
Державне бюро розслідувань повідомило про підозру у державній зраді народному депутату 6-го та 7-го скликань від забороненої Партії регіонів. Його підозрюють також у розпалюванні національної ворожнечі, поєднаної з обманом, та у глорифікації РФ. Про це повідомляють ДБР та Офіс генпрокурора.
Правоохоронці не називають імені підозрюваного, проте на опублікованій фотографії можна впізнати саме Вадима Колесніченка.
Фото: ОГП
Як пишуть правоохоронці, до подій Революції гідності підозрюваний брав активну участь у спробах тодішньої влади унеможливити інтеграцію України до Євросоюзу та натомість зблизити її з Росією, організовував провокативні акції, щоби розсварити Україну з Польщею.
У 2014 році він достроково склав із себе повноваження депутата та втік до тимчасово окупованого Криму, де почав прислуговувати загарбникам. Влаштувався радником в окупаційну адміністрацію, а потім безуспішно балотувався на посаду «губернатора Севастополя».
Надалі екснардеп продовжив підривну діяльність проти України, робив антиукраїнські заяви в окупаційних кримських медіа, робив антиукраїнські відеозаписи, які розміщував в інтернеті.
Після початку повномасштабного вторгнення у своїх промовах до України колишній депутат публічно вихваляв загарбницьку війну та агресора, принижував український народ та заперечував українську державність, пише ДБР.
Нагадаємо, в листопаді колишнього народного депутата від Партії регіонів Вадима Колесніченка засудили до п'яти років позбавлення волі. Суд визнав його винним у перевищенні влади, що супроводжувалося насильством, і розпалюванні національної ворожнечі під час виставки «Волинська різня — польські та єврейські жертви ОУН-УПА», яку він організував у квітні 2010 року в Києві.
Вадим Колесніченко — колишній народний депутат України трьох скликань у 2006–2014 роках від Партії регіонів.
Співавтор русифікаторського закону «Про засади державної мовної політики» (так званого «закону Ківалова—Колесніченка»), «диктаторських законів» 16 січня 2014 року. Відомий своїми українофобними поглядами, був одним з головних противників упровадження українського кінодубляжу. У червні 2013 року став співавтором звернення депутатів до Сейму Польщі з проханням визнати Волинську трагедію геноцидом поляків.
Після російської окупації Криму, мешкаючи в Севастополі, Колесніченко відмовився від депутатського мандата, отримав російське громадянство та очолив місцеву організацію російської партії «Родіна». Балотувався до місцевих органів влади, однак двічі програв. Окупаційна влада не допустила Колесніченка до виборів «губернатора» Севастополя.
Фото з відкритих джерел