EBU презентувала онлайн-посібник з адвокатури PSM Compass і провела другий саміт ШІ

EBU презентувала онлайн-посібник з адвокатури PSM Compass і провела другий саміт ШІ

10 Грудня 2024
497
10 Грудня 2024
10:00

EBU презентувала онлайн-посібник з адвокатури PSM Compass і провела другий саміт ШІ

497
Члени EBU (Європейської мовної спілки) обговорили стратегічні питання на 93-й Генеральній асамблеї.
EBU презентувала онлайн-посібник з адвокатури PSM Compass і провела другий саміт ШІ
EBU презентувала онлайн-посібник з адвокатури PSM Compass і провела другий саміт ШІ

5—6 грудня відбулася 93-тя Генеральна асамблея EBU у Лозанні (Швейцарія), у якій узяли участь понад 400 представників із 65 суспільних мовників 45 країн. 

Керівники EBU Дельфін Ернот Кунсі (Delphine Ernotte-Cunci, CEO, France Télévisions) і генеральний директор EBU Ноель Курран прозвітували про роботу спілки за 2024 рік. Головне для суспільних мовників — довіра й актуальність.

Дельфін Ернот Кунсі 

На Генасамблеї обрано новий склад виконавчої ради EBU, до якої ввійшов і голова правління АТ «НСТУ» Микола Чернотицький, а також представники суспільних мовників Великої Британії, Литви, Португалії, Німеччини, Болгарії, Монако тощо. 

Однією з центральних подій форуму була презентація ексклюзивно для членів EBU PSM Compass (Компас для суспільних мовників). За словами розробників, це посібник з адвокатури для розв'язання викликів сьогодення для суспільних мовників. Компас був офіційно запущений на 93-й Генеральній асамблеї.

Що можуть очікувати від цього ресурсу члени EBU? Інструменти, техніки, повідомлення та ресурси для побудови адвокаційних кампаній. Керівництво для ефективної комунікації з політиками та ключовими зацікавленими стейкхолдерами. Сценарії планування кампаній для зацікавлених сторін із таких ключових питань, наприклад, як фінансування або незалежність мовника тощо.

На PSM Compass можна буде знайти різні успішні приклади й інтерв'ю лідерів європейських суспільних мовників, щоб, як сказали розробники, не тільки інформувати, а й надихати інших.

Головне для суспільних мовників — довіра й актуальність

Цей посібник був побудований на знаннях, даних і дослідженнях, накопичених EBU та суспільними медіа протягом багатьох років. Усе це вперше зібрано в одному місці, на одному ресурсі.

Другий день делегати Генасамблеї присвятили обговоренню питань взаємодії зі штучним інтелектом. Це був другий саміт ШІ EBU. За словами учасників — це тільки початок їхнього шляху з ШІ. На саміті представників суспільних мовників закликали не боятися використовувати ШІ. Але для цього кожен має знайти свій власний шлях, бо є ризики, але є й можливості. Наразі суспільні медіа продовжують експериментувати з ШІ. Зокрема учасники й доповідачі говорили про те, що ШІ може готувати великі аналітичні матеріали, але поки що не може замінити емпатію людей у підготовці інших матеріалів. «ШІ має підтримати нашу творчість», — говорили представники суспільних мовників Європи. Їхній інтерес до цієї теми був надзвичайно високим, вони з цікавістю вивчали досвід використання ШІ, щоб якнайкраще зрозуміти його можливості.

Заступник генерального директора EBU Жан-Філіп Де Тенде на саміті сказав, що ШІ є важливим питанням для EBU. «Члени можуть і повинні використовувати силу спільноти EBU, щоб використовувати ШІ на користь аудиторії», — сказав він.

Жан-Філіп Де Тенде

На Генасамблеї неодноразово відзначали роботу Суспільного мовника України під час війни. Його співпрацю з іншими суспільними мовниками Європи. Колеги з європейських суспільних медіа розпитували про ситуацію в Україні, про настрої суспільства. І всі бажали нам перемоги над російським агресором. А ми просили не зупинятися в наданні допомоги нашій державі до повної перемоги та, звичайно, дякували за підтримку протягом усіх цих жахливих для України років.

Світлана Остапа, голова Наглядової ради Суспільного, заступниця шеф-редакторки «Детектора медіа»

Фото: фейсбук-сторінка EBU

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
497
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду