NYT: Володимир Зеленський не використовує додаток Telegram на своєму телефоні

NYT: Володимир Зеленський не використовує додаток Telegram на своєму телефоні

10 Грудня 2024
624
10 Грудня 2024
10:39

NYT: Володимир Зеленський не використовує додаток Telegram на своєму телефоні

624
За даними джерел видання New York Times, перед повномасштабним вторгненням Росії українська розвідка доповідала президентові про загрози месенджера та ризики російського впливу.
NYT: Володимир Зеленський не використовує додаток Telegram на своєму телефоні
NYT: Володимир Зеленський не використовує додаток Telegram на своєму телефоні

На особистому телефоні президента України Володимира Зеленського немає застосунку Telegram. Про це пише New York Times із посиланням на джерела.

«З міркувань безпеки Президент України Володимир Зеленський, який регулярно публікує новини про війну для своїх понад 700 тисяч підписників у Telegram, не використовує цей додаток на своєму особистому телефоні», — зазначає видання із посиланням на одного з українських чиновників.

Так, двоє неназваних людей, обізнаних із ситуацією, розповіли, що перед повномасштабним вторгненням Росії розвідка доповідала Зеленському про загрози месенджера. У доповіді попередили про ризик російського впливу, але зазначили, що потреби в повній забороні програми немає.

Водночас видання пише, що на цьогорічних секретних зустрічах з питань кібербезпеки представники української влади обговорювали встановлення додаткових обмежень для роботи додатку в Україні через загрози нацбезпеці. Росія використовує телеграм для дезінформації, кібератак, зламів, поширення шкідливого програмного забезпечення, відстеження місцезнаходження та корегування ракетних ударів.

Як нагадує NYT, раніше Україна зверталася до компанії Apple з проханням змусити Telegram видалити деякі фейкові акаунти, які ведуть з Росії. Месенджер видалив ці акаунти, утім, разом з тим у квітні заблокував низку офіційних ботів українських держструктур, які протидіяли військовій агресії Росії. Невдовзі українські чатботи відновили свою роботу.

За словами голови Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослава Юрчишина, в Україні це сприйняли як завуальоване попередження.

«Це не було прямо висловлено, але це була погроза», — сказав депутат у розмові з журналістами.

Водночас у квітні він висловлював думку, що блокування не було пов’язане з критикою месенджера з боку української влади, а могло бути результатом тиску на месенджер з боку ФСБ.

Нагадаємо, 20 вересня Національний координаційний центр кібербезпеки вирішив обмежити використання Telegram на службових пристроях у державних органах, військових формуваннях та на об'єктах критичної інфраструктури.

Раніше начальник ГУР МО України Кирило Буданов заявив, що російські спецслужби мають доступ до особистого листування користувачів Telegram та їхніх персональних даних, а представники Служби безпеки та Генерального штабу ЗСУ зазначили, що ворог використовує месенджер для кібератак, встановлення геолокації користувачів та корегування ракетних ударів.

Як повідомляв «ДМ», користуватися додатком на комп’ютерах, які використовують у службових цілях, вже заборонили посадовцям Сіверської та Покровської громад на Донеччині, а також працівникам Хмельницької міськради та комунальних установ.

Про рішення відмовитися від месенджера також повідомили у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича та Національному університеті «Києво-Могилянська академія».

Ще 25 березня у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт  №11115 «Про внесення змін до деяких законів України щодо регулювання діяльності платформ спільного доступу до інформації, через які поширюється масова інформація». У документі, зокрема, пропонується врегулювати роботу Telegram в Україні. 

Ініціатор законопроєкту Микола Княжицький пояснював, що в ньому йдеться не про блокування Telegram, а про те, щоб запровадити для телеграму таке ж регулювання, яке встановлено законодавством для інших платформ типу ютубу.  

У серпні Комітет гуманітарної та інформполітики вирішив допрацювати законопроєкт про регулювання Telegram.

Читайте також: 

Фото: Getty Images

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
624
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду