Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про зміни до закону «Про медіа»
Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про зміни до закону «Про медіа»
Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт №12111 «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності медіа». За нього проголосували 248 депутатів. Про це повідомила співавторка проєкту, заступниця голови комітету з гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук у фейсбуці.
Народна депутатка нагадала, що, згідно із законопроєктом, Нацрада отримає гарантії незалежності від уряду в своїй нормотворчості, а призначення членів медіарегулятора парламентом стане процедурно простішим. Водночас при внесенні змін до реєстру медіа отримають більше самостійних повноважень. Документ також усуває колізії в ліцензуванні та реєстрації видань.
За словами Євгенії Кравчук, законопрокт також вдосконалює механізми блокування російських медіасервісів, а також надає на час війни регулятору можливості оцінювати контент онлайн-медіа, які приходять на реєстрацію.
Автори проєкту також додали пункт про можливість Суспільного взяти участь у створенні органу спільного регулювання, правки щодо повернення майна НСТУ в Криму після звільнення півострова, а також урегулювали невідповідність щодо подання звітності і проведення аудиту для НСТУ та додали норму, яка визначає процедуру визначення гарантованого обсягу каналів НСТУ.
Окрім цього, органи спільного регулювання отримають додаткові повноваження з надання рекомендацій у сфері використання медіа штучного інтелекту.
ОНОВЛЕННЯ: У коментарі «Детектору медіа» Євгенія Кравчук сказала, що документ винесуть на друге читання не раніше січня 2025 року. Наразі депутати очікують оцінки від Ради Європи.
Нагадаємо, у жовтні 2024 року депутати зареєстрували законопроєкт №12111 про внесення змін до закону «Про медіа». За словами авторів закону, він спрямований на посилення незалежності та фінансування регулятора, уточнює порядок призначення та звільнення Верховною Радою членів Нацради, врегульовує процедури медіарегулювання та сприяє захисту інформаційного простору. Зміни також мають розв’язати суперечливі питання, які виникають при реєстрації та ліцензуванні.
30 листопада Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики підтримав законопроєкт та рекомендував Верховній Раді якнайшвидше ухвалити документ за основу та підготувати його до другого читання.
Читайте також:
- Зміни, які пропонують внести у закон «Про медіа»
- Чому закон «Про медіа» потребує змін і які нововведення з’являться
Фото: Євгенія Кравчук/фейсбук